US ministerstvo zahraničí chce vlastní bojové jednotky v Iráku
Ať už to zní jakkoli pochybně, Obamova administrativa dál trvá na tom, že chce dokončit stažení svých jednotek z Iráku ke konci roku 2011. Nicméně, ani pak americké bojové operace v této zemi neskončí.Do války se totiž vedle Pentagonu rozhodlo vstoupit i ministerstvo zahraničí USA, které prý potřebuje vlastní bojovou sílu, aby se mohla postavit „extrémním bezpečnostním výzvám v Iráku". A ministerstvo zahraničí nejenže žádá vlastní bojové jednotky, ono chce navíc „duplikovat schopnosti amerických ozbrojených sil", a tak požaduje rovnou 24 vrtulníků Black Hawk a bojová vozidla. Vytvoření těchto nových sil je prý nezbytné pro zajištění „hladkého předávání" moci v Iráku, aniž by vysvětlovalo, kdo komu že to bude onu moc předávat.
Posledních sedm let dominovalo v Iráku americké ministerstvo obrany a nyní se po Iráčanech asi bude chtít, aby jen tak postávali a přehlíželi, jak moc v zemi Pentagon předává ministerstvu zahraničí.

Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Prof. Peter Staněk, CSc. - Podíváme se spolu za oponu událostí - vše je jinak
- Európska a ukrajinská demokracia v biolaboratóriach ...
- Skálova simultánka: Globální kazisvět prohrává. Co nesmíme odkládat my sami.
- Martin Koller: Ukrajina bez Ukrajinců, Pavel utočí na korunu, Co s Českou televizí?
- EU bude vyšetřovat Vondru
- Pan VK komentuje aktuální události na SV (12.06.2026)
Související články
