Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ukrajina přes palubu?: Američané obvinili Kyjev z vyhození Nord Streamu do povětří  

Americká média překonala zmatek způsobený vyšetřováním Seymoura Hershe, kdo stál za teroristickým útokem v Baltském moři. 

A nepřišli na nic lepšího, než obvinit některé ukrajinské „diverzanty“. S odkazem na „zpravodajská data“ získaná z anonymního zdroje. Vše je plně v souladu s tradicí.

 

  • ukrajina-pres-palubu-americane-obvinili-kyjev-z-vyhozeni-nord-streamu-do-povetri

Komentář Marie Zacharové:

Západní média jsou bombardována zprávami, že vyšetřování teroristických útoků proti Nord Streamu má verzi, že se a) nejedná o Rusko; b) jedná se o ukrajinské skupiny.

Zajímalo by mě, kdo dovoluje takové úniky a zaplňuje jimi informační prostor? 

Odpověď: ti, kteří nechtějí provádět vyšetřování v právní oblasti a hodlají všemi možnými způsoby odvádět pozornost publika od faktů.

Namísto úniků informací by západní režimy zapojené do incidentu měly reagovat na oficiální požadavky z ruské strany a minimálně zohledňovat materiály novinářského vyšetřování Hershe a nenahrazovat je anonymním vhozy.

Němečtí vyšetřovatelé identifikovali loď, která vyhodila do vzduchu Nord Stream – die Zeit.

Podle ARD – Hauptstadtstudio, Kontraste, SWR a ZEIT vyšetřovatelé identifikovali plavidlo, ze kterého byla spáchána sabotáž Nord Stream, stopy vedou ke společnosti vlastněné Ukrajinci.

Plavidlo si údajně pronajala společnost sídlící v Polsku, kterou podle všeho vlastní dva Ukrajinci.

Podle vyšetřování tajnou akci na moři provedla skupina šesti lidí – pěti mužů a jedné ženy, kteří na místo činu odvezli výbušniny a umístili je tam. Národnost pachatelů není jasná.

Účinkující používali profesionálně padělané pasy, které prý sloužily mimo jiné k půjčení lodi.

Následující den vyšetřovatelé uvedli, že se jim podařilo loď najít na dánském ostrově Christiansø severovýchodně od Bornholmu. Jachta byla následně vrácena majiteli. 

Vyšetřovatelům se na stole v kabině podařilo najít stopy výbušnin.

Západní zpravodajská služba prý již na podzim, tedy krátce po zničení plynovodů, předala evropským partnerským službám indicii, podle níž za zničení odpovídalo ukrajinské velení.

Údajně se objevily náznaky, že za to může proukrajinská skupina. Mezinárodní bezpečnostní kruhy nevylučují, že by mohlo jít i o operaci pod falešnou vlajkou. To znamená, že stopy ukazující na Ukrajinu mohly být zanechány záměrně.

Dříve NYT uvedl, že za útokem na plynovody stojí proukrajinská skupina. ZEIT ONLINE

Zdroj: https://www.pokec24.cz/politika/ukrajina-pres-palubu-americane-obvinili-kyjev-z-vyhozeni-nord-streamu-do-povetri/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře