Ve videu zveřejněném 31. ledna zaměřil svou pozornost na transgenderové zdravotnictví, které umožňuje nezletilým podstoupit zákroky pro změnu pohlaví, včetně užívání různých léků nebo podstoupení chirurgického zákroku.

V úvodu svého videa Trump řekl, že „levicové genderové šílenství, které je vnucováno našim dětem, je jednoduše aktem zneužívání dětí“.

Sdělil, že pokud bude znovu zvolen do funkce, „zruší hroznou politiku Joea Bidena týkající se takzvané péče na potvrzení pohlaví“, kterou označil za „směšnou“, s poukazem na věci jako předepisování dětem léků pro blokování puberty a podílení se doktorů na přeměně fyzického vzhledu dětí či provádění operací.

Trump přislíbil, že podepíše výkonné nařízení, které pověří všechny federální agentury, aby „zastavily všechny programy“, jež podporují změnu pohlaví a koncept změny pohlaví a genderu v jakémkoli věku. Uvedl také, že vyzve Kongres, aby zastavil využívání prostředků daňových poplatníků na tyto zákroky a přijal zákon zakazující procedury pro změnu pohlaví „ve všech 50 státech“.

Zdroj: https://www.epochtimes.cz/2023/02/03/trump-slibil-volicum-prevenci-vuci-levicovemu-silenstvi-v-procedurach-pro-zmenu-pohlavi/