Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Trump: NATO je zastaralé, EU se rozpadne, Merkelová doplatí na uprchlíky, Brexit byl chytrý krok

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

Budoucí americký prezident Donald Trump byl o tomto víkendu v dobré formě a ve svém interview pro Německý Bild nenechal nikoho na pochybách, že by po nástupu do funkce nějak měnil svou ostrou rétoriku.

V rámci rozhovoru Trump uvedl, že odchod Británie z EU bude pro ostrovní království úspěchem. Rozhodnutí Británie odejít z EU považuje za velmi chytré. USA by měly co nejdříve zahájit jednání o nastavení obchodních dohod s UK, jež budou dobré a výhodné pro obě strany.
EU je podle Trumpa především nástrojem německé dominance, který vznikl s cílem pokořit USA v mezinárodním obchodu. Trump vyjádřil pochybnosti o budoucí soudržnosti EU.

Trump také zopakoval svou kritiku NATO, jež je sice potřebná ale zároveň velmi zastaralá, finančně nefungující a neúčinná co se týče boje proti terorismu. Podle Trumpa pouze 5 členů aliance plní své finanční závazky.

 
  • trump-nato-je-zastarale-eu-se-rozpadne-merkelova-doplati-na-uprchliky-brexit-byl-chytry-krok

Na adresu německé kancléřky Merkelové, Trump uvedl, že jejímu obrazu výrazně uškodila uprchlická krize.

Trump dále uvedl, že rozhodnutí Bushovy administrativy o zahájení války v Iráku bylo nejhorším v historii USA. Synovec Jared Kushner má podle Trumpa přirozený talent, který podpoří dosažení dohody s Izraelem.
Trump se rozhodně nechce vzdát svého přístupu k sociálním médiím.
Návštěvníci USA budou do budoucna čelit extrémním bezpečnostním požadavkům,

 

Facebook komentáře