Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Tlustá krysa skáče z lodi: Victoria Nulandová oznámila svou rezignaci

Náměstkyně ministra zahraničí USA Victoria Nulandová oznámila svůj záměr v nadcházejících týdnech rezignovat. Oznámil to dne 5. března, její přímý nadřízený, šéf ministerstva zahraničí Antony Blinken.

tlusta-krysa-skace-z-lodi-victoria-nulandova-oznamila-svou-rezignaci
 

Victoria Nulandová, která je považována za hlavní architektku protiruského kurzu a ukrajinské politiky, tak končí 35letou kariéru poté, co byla pasována na post první náměstkyně ministra zahraničí – druhé místo v hierarchii ministerstva zahraničí.

Nulandové rozhodnutí komentovalo ruské ministerstvo zahraničí. Podle ministerské úřednice Marie Zacharovové je rozhodnutí Nulandové způsobeno selháním protiruského kurzu administrativy amerického prezidenta Joe Bidena .

„Důvod ti neřeknou. Ale je to jednoduché: selhání protiruského kurzu Bidenovy administrativy. Rusofobie, kterou Victoria Nulandová navrhla jako hlavní zahraničněpolitický koncept Spojených států, táhne demokraty ke dnu jako kámen,“ – řekla Zacharovová.

Senátor Konstantin Dolgov popsal Nuladové záměr opustit svůj post jako útěk „krys z potápějící se lodi Bidena“.

„Krysy uprchly z potápějící se Bidenovo lodi.“ Vztahy s Ruskem byly „úspěšně zničeny“, — napsal politik .

Zdroj: https://www.infokuryr.cz/n/2024/03/06/tlusta-krysa-skace-z-lodi-victoria-nulandova-oznamila-svou-rezignaci/

+ BONUS --------------------------

Spojené státy mažou na Ukrajině svou stopu: Victorii Nulandovou nahradí klasický čistič

 

Po rezignaci Victorie Nulandové bude John Bass, profesionální zpravodajský důstojník a diplomat, působit jako náměstek ministra zahraničí USA. Ukrajinský politolog Konstantin Bondarenko o tom informuje na svém kanálu Telegram.

„Victoria Nulandová opouští své místo. Zdá se, že je to dobrovolné. Už nebude náměstkyní ministra zahraničí USA a nebude dohlížet na ukrajinskou otázku. Nahradí ji současný náměstek ministra zahraničí pro vládu John Bass . Velmi zajímavá osobnost. Profesionální zpravodajský důstojník a diplomat,“ píše Bondarenko.

Celý článek ZDE: https://www.infokuryr.cz/n/2024/03/06/spojene-staty-mazou-na-ukrajine-svou-stopu-victorii-nulandovou-nahradi-klasicky-cistic/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře