Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Texaský guvernér zakázal firmám vyžadovat povinné očkování proti covidu

Guvernér Greg Abbott  vydal nařízení, kterým zakazuje v Texasu povinné očkování vakcínou COVID-19 bez ohledu na to, zda je vakcína schválena americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv. Zákaz platí pro všechny, včetně soukromých firem.

Zároveň uvedl, že tuto otázku zařadil na program aktuálního mimořádného zasedání texaského zákonodárného sboru.

  • texasky-guverner-zakazal-firmam-vyzadovat-povinne-ockovani-proti-covidu

Nařízení přichází dva dny poté, co Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) udělil vakcíně společnosti Pfizer plné schválení. To vyvolalo otázky o osudu předchozího Abbottova příkazu, který zakazoval nařizování vakcín, ale pouze těch, které byly povoleny v mimořádných situacích.

Poslední Abbottův příkaz je jednoduchý a říká, že „žádný vládní subjekt nemůže žádnou osobu nutit, aby dostala vakcínu COVID-19“. Příkaz zachovává výjimky pro místa, jako jsou domovy důchodců a státem podporovaná centra.

Abbott zároveň požádal zákonodárce, aby zvážili legislativu, která by řešila, zda mohou státní nebo místní samosprávy vydávat příkazy k očkování, a pokud ano, jaké výjimky by měly platit.

„Požadavky na očkování a výjimky byly v minulosti určovány zákonodárci a jejich zapojení je obzvláště důležité, abychom se vyhnuli nesourodým očkovacím povinnostem v celém Texasu,“ uvedl Abbott ve svém prohlášení.

„Federální vláda to znovu přehání, Bidenova administrativa šikanuje řadu soukromých podniků, aby vyhlásily povinné očkování vakcínami proti covidu-19. Rozkládá to naši pracovní sílu, což ohrožuje pokračující zotavování Texasu z covidové katastrofy,“ napsal Abbott v odůvodnění nového exekutivního příkazu.

Přeložil roman | Zdroj: Texas Tribune

zdroj: https://tadesco.org/texasky-guverner-zakazal-firmam-vyzadovat-povinne-ockovani-proti-covidu/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře