Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Texas poslal dva autobusy imigrantů do washingtonské rezidence Kamaly Harrisové

17. září 2022

Greg Abbott prohlásil: "Posíláme imigranty na "dvorek" Harrisové, abychom požádali Bidenovu administrativu, aby udělala svou práci a zabezpečila hranice."

Texaský guvernér Greg Abbott záměrně poslal dva autobusy s imigranty, kteří přijeli do jeho státu, do rezidence viceprezidentky Kamaly Harrisové v hlavním městě země. 

Abbott je jedním ze tří republikánských guvernérů, kteří na protest proti imigrační politice Bidenovy vlády poslali na sever přistěhovalce autobusem nebo letecky.

  • texas-poslal-dva-autobusy-imigrantu-do-washingtonske-rezidence-kamaly-harrisove

"Viceprezidentka Harrisová tvrdí, že naše hranice jsou bezpečné, a popírá krizi," napsal Abbott na Twitteru.

"Posíláme imigranty na její "dvorek", abychom požádali Bidenovu administrativu, aby udělala svou práci a zabezpečila hranice."

Desítky imigrantů s věcmi v pytlích na odpadky postávaly na chodnících a trávnících před americkou námořní observatoří ve Washingtonu.

Od dubna, kdy Abbott začal do Washingtonu posílat autobusy s přistěhovalci, zastavovaly tyto autobusy obvykle v okolí nádraží Union Station, ale v tomto případě zastavily u Námořní observatoře, která je vzdálená asi šest kilometrů a nachází se ve velmi obydlené oblasti.

Podle ředitelky SAMU First Response, jedné ze skupin pomáhajících přistěhovalcům ve Washingtonu, Tatiany Labordeové nebyl tento "přesun" oznámen.

Podle Abbottova úřadu se jednalo o více než 100 přistěhovalců z Venezuely, Kolumbie, Kuby, Guayany, Nikaraguy a Panamy.

Migranti byli nakonec přesunuti do místního kostela, kde se rozhodli, kam půjdou dál. Někteří dobrovolníci mají v úmyslu odjet do jiných míst ve Spojených státech, například do New Yorku a Chicaga.

Vedoucí organizace na ochranu občanských práv, která pracuje s Hispánci, ve čtvrtek Abbotta za jejich "přesun" také pokáral.

"Před domem viceprezidentky byli doslova vyhozeni jako lidský odpad. To je protikřesťanské, neamerické a něco, co by nemělo být dovoleno," řekl ve čtvrtek odpoledne novinářům před rezidencí viceprezidentky Domingo Garcia, národní prezident Ligy sjednocených latinskoamerických občanů.

Nebylo jasné, zda byla Harrisová v době předání imigrantů v rezidenci. Na dopoledne měla naplánovanou akci v Bílém domě, vzdáleném asi tři kilometry.

Starostka Washingtonu Muriel Bowserová minulý týden vyhlásila kvůli pohybu v Texasu a Arizoně stav ohrožení veřejného zdraví ve snaze pomoci úředníkům rychleji mobilizovat zdroje.

Texas od dubna přesunul již více než 10 000 migrantů na východ USA.

Podle republikánského guvernéra Grega Abbotta poslal jižní stát USA Texas od dubna asi 10 000 přistěhovalců bez dokladů do měst na sever a východ USA, ovládaných demokraty, jako jsou Washington, New York a Chicago.

Překlad CFP!

Zdroj: https://www.ambito.com/kamala-harris/texas-envia-dos-autobuses-inmigrantes-la-residencia-washington-n5537521

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře