Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Teroristický útok na kubánské velvyslanectví ve Washingtonu (USA)

Jedná se o druhý násilný útok na sídlo kubánské diplomacie.

Kubánské velvyslanectví ve Washingtonu ve Spojených státech (USA) se tuto neděli stalo terčem útoku, který nezanechal žádné oběti, odsoudil kubánský ministr zahraničních věcí Bruno Rodriguez, který prostřednictvím sociálních sítí uvedl, že "dnes v noci, 24/9, se kubánské velvyslanectví ve Spojených státech stalo terčem teroristického útoku osoby, která hodila 2 zápalné lahve".

  • teroristicky-utok-na-kubanske-velvyslanectvi-ve-washingtonu-usa
  • teroristicky-utok-na-kubanske-velvyslanectvi-ve-washingtonu-usa

K útoku, který nezpůsobil žádné škody na personálu a jehož podrobnosti se stále upřesňují, došlo poté, co se Rodríguez a kubánský prezident Miguel Díaz-Canel vrátili do Havany po týdenním pobytu v New Yorku na zahájení Valného shromáždění OSN, kde se kubánská delegace věnovala intenzivní diplomatické činnosti.

Díaz-Canel, který se Valného shromáždění OSN zúčastnil již v roce 2018, vystoupil v první den zasedání, stejně jako na dalších paralelních fórech na vysoké úrovni věnovaných životnímu prostředí a cílům udržitelného rozvoje.

Kubánský vůdce rovněž využil příležitosti k setkání s dalšími vedoucími představiteli a k účasti na různých akcích se skupinami občanské společnosti v USA, které podporují kubánskou vládu.

Zdroj: https://www.mundo24.info/especiales/especiales/blog.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře