Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Rusko opět vyběhlo s Američany

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Když John McCain o Putinovi prohlásil, že rád "strká Američanům prsty do oka," tak bude zajímavé sledovat, co bude říkat teď, když Američané nemají jinou možnost, než útok na Sýrii zastavit.

  • rusko-opet-vybehlo-s-americany

Pondělní návrh ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova o likvidaci syrských chemických zbraní se setkal s dobrou odezvou a schválením syrské vlády. Syrský ministr zahraničí Walid Muallem napřed ale navrhoval, že to země udělá výměnou za likvidaci izraelských jaderných zbraní. Nakonec je to ale jinak – Sýrie zbraně zlikviduje, když jí Američané přestanou ohrožovat. Sýrie také slíbila, že se připojí ke konvenci OSN o chemických zbraních. (zdroj)

Pravidla dal jasně najevo ruský prezident Vladimír Putin. "Tohle všechno dává smysl může to fungovat jen když uslyšíme, že ameriská strana a každý, kdo podporuje USA v tomto ohledu, upustí myšlenku využití síly. Je těžké přinutit jakoukoliv zemi, ať už Sýrii nebo jinou, aby se odzbrojila, pokud je proti ní připravována násilná akce." řekl (zdroj) Putin to také osobně Obamovi zavolal. (zdroj)

Americký ministr zahraničí John Kerry následne prohlásil, že chce vidět pořádný plán a ne jen slova. A tak mu zazvonil telefon z Ruska, kdy mu byl plán předán osobě Sergejem Lavrovem. (zdroj) Obama pak už neměl jinou možnost a musel požádat Kongres, aby hlasování o válce odložil a dal ruskému plánu šanci. "Obama chce zjistit vážnost syrské a ruské ochoty zbavit se těchto chemických zbraní. Chce to zjistit." řekl předseda Senátního výboru pro ozbrojené složky Carl Levin. (zdroj)

Na úterní večer Rusko svolalo také urgentní schůzi Rady bezpečnosti OSN, aby návrhl probralo s dalšími státy. Australský velvyslanec prohlásil, že země žádost stáhla. (zdroj)

Obama teď tedy nemá jinou možnost, než jít do defenzivy a zachránit si svou tvář. A to dokonce i přes sabotáž Francie, která navrhovala rezoluci odsuzující syrskou vládu za chemický útok uDamašku a nařizovala silnou akci, když vláda pod dozorem nezničí chemické zbraně. Rusko tuto rezoluci zkritizovalo. (zdroj) Francouzský ministr zahraničí Laurent Fabius navíc ještě prohlásil, že Rusko "není moc z rezoluce nadšené." (zdroj) Jeho sabotáž ale nevyšla. "Tisíc tun" chemikálií bude ještě navíc pro Francii a USA velký trapas.

Co se stane dál, teprve uvidíme. Zatím vše vypadá na velký ústup do defenzivy.

Převzato z: http://wertyzreport.com/2013/09/11/rusko-opet-vybehlo-s-americany/

Facebook komentáře