Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ron Paul: Chemický útok v Sýrii je útok pod falešnou vlajkou

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Washington obvinil vládu syrského prezidenta Bašára al-Assada z chemického útoku na militantní pevnost z 21. srpna s tím, že připravuje odvetné vojenské akce.

“Nejsme pozitivní ohledně toho, kdo použil plyn,” řekl Paul, dlouholetý republikánský kongresman z Texasu, během rozhovoru pro Fox News.

  • ron-paul-chemicky-utok-v-syrii-je-utok-pod-falesnou-vlajkou

“Skupina, která z toho nejvíce získá je al-Kájda. Použijí nějaký plyn, někteří lidé umřou a pak se to hodí na Assada,” dodal.

Paul řekl, že důvod pro vojenskou intervenci v Sýrii se podobá scénáři, který byl použit před invazí do Iráku v roce 2003, kdy USA obvinily režim Saddáma Husajna z toho, že vlastní aktivní “zbraně hromadného ničení” (ZHN). Tato informace byla později zdiskreditována.

“Stačí se podívat na to, kolik lží bylo řečeno ohledně Saddáma Husajna. Propaganda. Děje se to pořád,” prohlásil. “Myslím, že jde o falešnou vlajku. Opravdu si to myslím,” řekl Paul s odkazem na údajné použití chemických zbraní v Sýrii.

Spojené státy vydaly zpravodajskou zprávu, která došla k závěru, že syrské vládní síly zahájily minulý týden chemický útok na předměstí Damašku a zabily stovky civilistů.

Syrská vláda kategoricky odmítá tato obvinění a tvrdí, že nehrála žádnou roli při tomto chemickém útoku.

Írán, Rusko, Čína i OSN varovali před válkou proti Sýrii. Moskva uvedla, že by případná vojenská akce měla “katastrofální následky” pro celý region.

Obamova administrativa používá tuto zprávu, aby vytvořila záminku pro vojenský úder na syrské vládní cíle.

Překlad článku Ron Paul says chemical attack in Syria was a ‘false flag’

www.presstv.ir/detail/2013/09/02/321665/ron-paul-syria-gas-attack-a-false-flag

převzato:http://www.freepub.cz/2013/ron-paul-chemicky-utok-v-syrii-utok-falesnou-vlajkou/

Facebook komentáře