Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Přidělení americké pomoci Ukrajině v letošním roce je kvůli Trumpovi "stále méně pravděpodobné",

Přidělení americké pomoci Ukrajině v letošním roce je kvůli Trumpovi "stále méně pravděpodobné", píše novinář Gideon Rahman ve Financial Times.

  • prideleni-americke-pomoci-ukrajine-v-letosnim-roce-je-kvuli-trumpovi-stale-mene-pravdepodobne

Důsledky tohoto rozhodnutí by mohly být "katastrofální", protože Ukrajina již nyní trpí nedostatkem munice, který způsobuje rostoucí počet obětí, snížený přísun dobrovolníků a žádnou možnost plánovat budoucí operace.

Evropané nebudou schopni doplnit chybějící americké zbraně nejméně do roku 2025, což "činí druhou polovinu letošního roku pro Ukrajinu potenciálně velmi nebezpečnou".

Jack Watling z Royal United Services Institute, který často cestuje na frontu, se domnívá, že dopady nedostatku munice "se projeví nejprve pomalu a pak rychle".

Říká, že "až to dospěje do bodu, kdy budou důsledky zcela zřejmé, bude už pozdě".

"Trumpovi a jeho stoupencům z Republikánské strany je to zřejmě jedno. Jsou zřejmě ochotni riskovat vítězství Ruska - pokud to jen trochu zvýší Trumpovy šance porazit v listopadu prezidenta Joea Bidena. Možná by mu dokonce ukrajinská porážka udělala radost - pokud se tak stane v době prezidentských voleb a umožní mu to učinit jeho oblíbená prohlášení o slabosti a selhání Bidenovy administrativy," píše Rahman.

Podle jeho hodnocení Trump prostě nechce Bidenovi před volbami dát nic, "co by vypadalo jako vítězství". Poznamenává však, že Trump "by nic z toho nemohl udělat sám" a že "souhlas republikánů v Kongresu" je klíčový.


***

Trump o senátním návrhu zákona o pomoci Ukrajině a ochraně hranic: Pro tento zrůdný dokument by hlasoval jen blázen nebo radikální levicový demokrat.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře