Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Předčasné pověsti

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • kocka-egyptska
Úterní patriotická večeře zhořkla v ústech dvěma tisícům kanadských konzervativců, kteří se sešli na pamětní večeři se členy kanadské vlády v Toronto Convention Center. V průběhu slavnostního večera se mezi účastníky večeře, veterány bojů, kterých se Kanada kdy účastnila, rozšířila informace, že „Thatcher had gone", Thatcherová zemřela.

Zprávu okamžitě převzala Canwest News Service a přítomný kanadský premiér Stephen Harper se prostřednictvím svého tajemníka Dimitri Soudase okamžitě spojil s Buckinghamským palácem, sídlem královny.

Soudas v horlivosti přirozeně odeslal do Londýna soustrastný e-mail, na který Buckinghamský palác odpověděl mlčením (mail byl zřejmě považován za akci poblázněných kanadských poddaných Jejího Veličenstva). Teprve složitější ověřování u premiéra Velké Británie Gordona Browna přineslo jasnou odpověď - baronkaThatcherová je na svém panství dokonce velmi živá, přestože mívá zdravotní problémy.

Při ověřování fámy Kanaďané zjistili, že „passed away" -- zesnula, jak zní terminus technikus pro státníky -- nikoli baronka, ale šestnáctiletá egyptská kočka kanadského ministra dopravy, která slyšela na jméno Thatcher. Soudas se po trapasu nechal slyšet, že „kdyby ta kočka nebyla náhodou mrtvá, zabil bych ji sám."

 

Facebook komentáře