Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Přátelství s USA jako způsob sebevraždy

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
 

Být nepřítelem Ameriky je nebezpečné, ale být přítelem Ameriky je fatální.

  • pratelstvi-s-usa-jako-zpusob-sebevrazdy
  • Přátelství s USA jako způsob sebevraždy

Americký prokurátor Clint Williamson již shromáždil velký počet důkazů zločinů příslušníků bývalé kosovské osvobozovací armády a je jasné, že Thaciho jméno v každém případě tam bude figurovat. Což znamená konec jeho politické dráhy a možná dokonce i svobody.

Smutný výsledek „přátelství“ s USA je zákonitý, míní známí ruští experti. Tady je mínění politoložky Veroniky Krašeninnikové:

-Jedním z nedávných příkladů toho, co se děje s předáky, kteří se přátelí s USA, je ukrajinský prezident Viktor Janukovyč. Existuje celá řada podobných příkladů. Když političtí lídři měli za to, že se s USA dá dohodnout ve svůj prospěch, počínaje panamským diktátorem Manuelem Noriegou a konče Saddámem Husajnem a Viktorem Janukovyčem, dopadlo to vždy špatně.

Připomeneme, že Noriega byl odsouzen k 40 letům vězení, Husajn byl oběšen, kdežto Janukovyč… Ostatně, má štěstí, byl pouze svržen.

Historik Alexej Pilko se specializuje na historii mezinárodních vztahů v druhé polovině XX a začátku XXI století. Uvádíme jeho mínění:

-S USA se dá dohodnout v situaci rovnováhy sil. Rusko a USA jsou díky velkému jadernému potenciálu rovnoprávnými velmocemi. Jiná věc je, že Moskva často nechtěla využít tohoto potenciálu v dialogu s USA, a raději se vyhnula konfrontační politice. Nyní, i když nic pozitivního na tom není, ale nedá se nic dělat: vracíme se o 25-30 let zpátky, do dob, kdy se vztahy mezi SSSR a USA byly hodnoceny jako konfliktní, ale přece jen spolupráce. Avšak v situaci nerovnováhy sil se s Američany dohodnout nedá.
Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/2014_05_02/Pratelstvi-s-USA-jako-zpusob-sebevrazdy-7768/

Facebook komentáře