Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

O sebevraždu se pokouší stále více veteránů

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • americky-veterani
Čerstvé údaje amerického ministerstva pro záležitosti veteránů konstatují, že každý měsíc se o sebevraždu pokusí v průměru 950 veteránů, kteří jsou zařazeni v některém z léčebných programů ministerstva.

Sedm procent pokusů je úspěšných a 11 procent z těch, kteří napoprvé sebevraždu nedokonají, se o ni pokusí do devíti měsíců znovu, píše americký armádní list Army Times.

Nová data ukazují, že sebevražednost je nižší mezi veterány ve věku od 18 do 29 let, kteří jsou v péči ministerstva pro veterány, než mezi ostatními. Ministerská horká linka, na kterou mohou veteráni volat při sebevražedných stavech, měsíčně přijímá 10 000 hovorů od současných či bývalých vojáků. Odhady tvrdí, že linka už dokázala předejít asi sedmi tisícům sebevražd.

Vysoká sebevražednost v řadách americké armády vyvolává pozornost velení, a tak armáda nabírá stále více psychologů a psychiatrů, kteří mají u vojáků odhalovat už první příznaky duševních poruch a nezvladatelného stresu. Jak totiž prohlásil například brigádní generál Stephen Townsend, velitel letecké základny Fort Campbell, sebevraždy jsou nepřijatelné: „Jsou špatné pro vojáky, pro rodiny, pro vaše jednotky, pro tuhle divizi, pro naši armádu a pro naši zemi a musejí proto okamžitě skončit."

Za loňský rok jen ve Fort Campbellu spáchalo sebevraždu údajně 21 vojáků.

 

Facebook komentáře