Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Notebook Huntera Bidena

Překlad původního textu: Hunter Biden's Laptop
Překlad: Libor Popovský, Helena Kolínská
----------------
Závěry knihy Secret Empires (Tajná impéria) byly založeny na rekonstrukcích časových linií a záznamů získaných detailním vyšetřováním v zahraničí. Někteří novináři nás ale přesto stále obviňují z toho, že jsme se zapojili do "honu na čarodějnice", jehož cílem bylo zdiskreditovat rodinu současného prezidenta USA Joea Bidena.

Bezpečnostní orgány potvrdily vyšetřování ministerstva spravedlnosti USA týkající se daní Huntera Bidena, což ve skutečnosti znamená, že nezkoumají jen jeho daně, ale i peníze, které vydělal a které třeba nemusel přiznat. Toto vyšetřování pokračuje.

Celkový postupně se vynořující obrázek jasně ukazuje to, čemu já říkám "Bidenův obchodní model", ve kterém všichni rodinní příslušníci klanu Bidenů, zdá se, prodávají jméno Joea Bidena, jeho kontakty a přístup k němu.

V poslední době Hunter Biden poskytl médiím několik rozhovorů, v nichž hovořil o své nadcházející knize, která popisuje jeho boj s drogovou závislostí. Investigativní reportér ve mně musí upozornit na to, že tyto rozhovory provedla společnost CBS News, vlastněná společností ViacomCBS, která také vlastní nakladatelství Simon & Schuster vydávající novou knihu Huntera Bidena. Otázkám týkajícím se jeho notebooku se Hunter Biden většinou vyhnul.

Odvádí naši pozornost od hlubších otázek, které by nás měly všechny zajímat – a jednou z těchto otázek je otázka, zda Hunter Biden kryje svého otce. E-maily přezkoumané výborem senátora Rona Johnsona během vyšetřování odkazovaly na konzultanta, který psal Hunterovi Bidenovi o navrhovaném partnerství s čínskými podnikateli. E-mail uvádí, že Hunter Biden bude vlastnit v tomto obchodním partnerství 20 % akcií a dalších 10 % akcií bude "držet pro Šéfa".

Identita "Šéfa" ("Big Guy") nebyla prokázána... Moderní model korupce v politice funguje jen zřídka přímo. Zahraniční vlády a ostatní hráči se naučili, že cesta k srdci politika vede přes jeho rozvětvenou rodinu. V materiálech, které nyní vlastní FBI a novináři, existují nepřímé důkazy o tom, že aktivity Huntera Bidena sloužily jako clona pro obchodní transakce, z nichž měl prospěch jeho otec, nebo přinejmenším byznys rodiny Bidenů, což samozřejmě zahrnuje i jeho otce.

  • notebook-huntera-bidena

Investigativní žurnalistika většinou rekonstruuje události a vztahy ze skrytých útržků rozhovorů, obskurních záznamů a dokumentů třetích stran. Často je nejlepším dosažitelným výsledkem naší práce to, že můžeme na základě náhodných údajů, které v těchto záznamech najdeme, ukázat, že se muselo stát něco špatného. Investigativní reportéři nejsou státní zástupci, nemohou předvolávat svědky a vynutit si jejich svědectví, a proto se nám jen velmi zřídka poštěstí najít tu příslovečnou "kouřící pistoli".

Proto je případ "ztraceného" notebooku Huntera Bidena v kombinaci s původními textovými zprávami a e-maily získanými přímo z Gmailu příjemce tak pozoruhodný. Je to primární zdroj. To musel nakonec uznat i samotný Hunter Biden.

Příběh obchodních aktivit Huntera Bidena se během doby, kdy byl jeho otec Joe víceprezidentem a vedl zahraniční politiku Spojených států amerických na Ukrajině a v Číně, stal známým již v roce 2018, kdy vyšla kniha Secret Empires (Tajná impéria), která odhalila rozsah jeho obchodních machinací. My jsme prozkoumali nejasné záznamy, provedli jejich křížovou kontrolu a dospěli jsme k několika závěrům. Kniha objasnila to, co mnozí tušili – že Hunter Biden dostával peníze, pozice ve správních radách firem a další výhody od zahraničních vlád a společností, které se chtěly zavděčit jeho otci. Kniha ukázala, že není možné, aby Hunter Biden mohl výhody získat bez otcova jména, postavení a bez jeho vědomí. Závěry knihy byly založeny na rekonstrukcích časových linií a záznamů získaných detailním vyšetřováním v zahraničí. Někteří novináři nás ale přesto stále obviňují z toho, že jsme se zapojili do "honu na čarodějnice", jehož cílem bylo zdiskreditovat rodinu současného prezidenta USA Joea Bidena.

"Ztracený" notebook Huntera Bidena se během prezidentských voleb v roce 2020 stal příběhem sám o sobě. Protože o tom v médiích mluvil Rudy Giuliani, tak se na zdroj tohoto příběhu nikdo neptal, a bylo nám řečeno, že to je součást ruské dezinformační kampaně. Je třeba také poznamenat, že data z tohoto notebooku byla dána médiím k dispozici až poté, co ho v rámci vyšetřování financí Huntera Bidena zabavila FBI. Bezpečnostní orgány potvrdily vyšetřování ministerstva spravedlnosti USA týkající se daní Huntera Bidena, což ve skutečnosti znamená, že nezkoumají jen jeho daně, ale i peníze, které vydělal a které třeba nemusel přiznat. Toto vyšetřování pokračuje.

V roce 2019 mě oslovil muž jménem Bevan Cooney, který byl obchodním partnerem Huntera Bidena. Bevan Cooney byl odsouzen za podvod v jiném případu a v té době si odpykával trest ve vězení. Tehdy jsem mu neodpověděl, ale koncem roku 2020 nás Bevan Cooney kontaktoval znovu a dal nám písemný souhlas s přímým přístupem k jeho osobnímu Gmailu, který obsahoval 26 000 e-mailů týkajících se jeho obchodních jednání s Hunterem Bidenem. To, co máme, nejsou výtisky, soubory PDF ani údajně originální snímky obrazovky. Máme samotný e-mailový účet. Procházeli jsme jeho obsah a porovnávali jej s jinými zdroji, abychom potvrdili jeho autenticitu a přesnost. E-maily Huntera Bidena jsme křížově porovnali s e-maily Bevana Cooneyho, s cestovními protokoly tajných služeb, materiály poskytnutými dalším bývalým spolupracovníkem Huntera Bidena Tonym Bobulinskim a zprávou výboru senátora Rona Johnsona. Všechno do sebe perfektně zapadá. Například tam, kde e-maily odkazují na to, že se Hunter Biden nachází na určitém místě do určitého data, našli jsme perfektní korelaci s cestovními protokoly tajných služeb.

Celkový postupně se vynořující obrázek jasně ukazuje to, čemu já říkám "Bidenův obchodní model", ve kterém všichni rodinní příslušníci klanu Bidenů, zdá se, prodávají jméno Joea Bidena, jeho kontakty a přístup k němu.

V poslední době Hunter Biden poskytl médiím několik rozhovorů, v nichž hovořil o své nadcházející knize, která popisuje jeho boj s drogovou závislostí. Investigativní reportér ve mně musí upozornit na to, že tyto rozhovory provedla společnost CBS News, vlastněná společností ViacomCBS, která také vlastní nakladatelství Simon & Schuster vydávající novou knihu Huntera Bidena. Otázkám týkajícím se jeho notebooku se Hunter Biden většinou vyhnul. "Možná se někde toulá notebook, který mi ukradli, " řekl v jednom rozhovoru. "Možná mě hackli. A je dost dobře možné, že to byl ten, jak se... že to byla ruská tajná služba. Asi mi ukradli data. Nebo mi ten notebook ukradli."

Jeho odpověď se podobá příslovečné výmluvě žáka, který se dušuje, že mu jeho pes roztrhal sešit s domácím úkolem. Odvádí naši pozornost od hlubších otázek, které by nás měly všechny zajímat – a jednou z těchto otázek je otázka, zda Hunter Biden kryje svého otce. E-maily přezkoumané výborem senátora Rona Johnsona během vyšetřování odkazovaly na konzultanta, který psal Hunterovi Bidenovi o navrhovaném partnerství s čínskými podnikateli. E-mail uvádí, že Hunter Biden bude vlastnit v tomto obchodním partnerství 20 % akcií a dalších 10 % akcií bude "držet pro Šéfa".

Identita "Šéfa" ("Big Guy") nebyla prokázána. Během let, která jsem strávil vyšetřováním korupce vládních úředníků, jsem se ale naučil jednu věc. Moderní model korupce v politice funguje jen zřídka přímo. Zahraniční vlády a ostatní hráči se naučili, že cesta k srdci politika vede přes jeho rozvětvenou rodinu. V materiálech, které nyní vlastní FBI a novináři, existují nepřímé důkazy o tom, že aktivity Huntera Bidena sloužily jako clona pro obchodní transakce, z nichž měl prospěch jeho otec, nebo přinejmenším byznys rodiny Bidenů, což samozřejmě zahrnuje i jeho otce.

Peter Schweizer je prezident Governmental Accountability Institute, významný spolupracovník Gatestone Institute a autor řady knižních bestsellerů – např. Profiles in Corruption, Secret Empires and Clinton Cash.

zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/17463/notebook-huntera-bidena

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře