Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Michael Moore: Před šesti lety řekl Chuck Hagel pravdu o Iráku

Six Years Ago, Chuck Hagel Told the Truth About Iraq

Americkým ministrem obrany se má stát Chuck Hagel. Že nehodlá sekundovat všemu, co po Americe bude chtít Izrael, už stačilo rozpálit doběla všechny telavivské lobby. Michael Moore – známý bouřlivák filmu i politiky – k tomu dodává o pikantérii víc:
 
  • michael-moore-pred-sesti-lety-rekl-chuck-hagel-pravdu-o-iraku

“Co jste možná nevěděli – zapomíná přece každý – je že v roce 2007 se Chuck Hagel úplně pomátl a řekl pravdu o invazi do Iráku. Znělo to takhle:

´Říká se, že nebojujeme o ropu. Ale samozřejmě že ano. Mluví se o amerických národních zájmech. O čem si ale, boha jeho, myslíte, že to je? My tam nejsme kvůli fíkům.´

… Je-li s to říci právě to o Iráku, kdoví co z něj vypadne příště! Možná se zmíní, že obloha je modrá, nebo že dvě a dvě jsou čtyři... či že bychom dokonce měli Ministerstvu obrany vrátit název z dob do Druhé světové války – Ministerstvo války.

Teď proto neříkám, že Hagel je nejpovolanější kandidát na ministra obrany... Dokonce ani neříkám, že je to nejpovolanější senátor nebo exsenátor. (Dodnes žijících senátorů, kteří hlasovali proti invazi do Iráku, je 19. Hagel hlasoval pro.)

Co ale říkám, je: Díky, Chucku Hagele. V mnohém se můžeme lišit v názoru, shodneme se však v tom, že politici mají říkat pravdu o válce a míru i o životě a smrti. V tom máme dluh všichni – zvlášť proto, že je-li řeč o Iráku a ropě,první ministr obrany prezidenta Obamy, Robert Gates, to nedokázal.    

zdroj:http://www.stripkyzesveta.cz/cz/politika/313/michael-moore-pred-sesti-lety-rekl-chuck-hagel-pravdu-o-iraku

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře