Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kongres stále více pochybuje o Obamově afghánské politice

  • vietnam
Skepticismus v americkém Kongresu ohledně plánů Obamovy administrativy eskalovat válku v Afghánistánu dosáhl svého prozatímního vrcholu v neděli, kdy čtyři senátoři zpochybnili smysluplnost posilování amerického kontingentu a další vyzval ke stanovení časového harmonogramu odsunu.

Demokratické představitelky Jeanne Shaheenová, Diane Feinsteinová a Susan Collinsová a senátor Dick Durbin zpochybnili smysl vysílání dalších vojáků dřív, než bude odpovídajícím způsobem posílena afghánská armáda a policie. „Prostě nevím, jestli jsou další vojáci tou správnou cestou," prohlásila Susan Collinsová. „Potřebovali bychom spíš více amerických civilistů, kteří by v Afghánistánu budovali infrastrukturu. Potřebujeme posílit afghánskou armádu. Všude ale narážíme na rozsáhlou korupci, je to velmi složitý terén. Přemýšlím o tom, kam to celé povede a jak vůbec zjistíme, že jsme uspěli."

„Myslím, že vysílání dalších vojáků by v současnosti nebylo tím nejlepším krokem," prohlásil Durbin.

Pochybnosti o posilování vojsk v Afghánistánu v minulých dnech vyjádřila i vlivná demokratická šéfka Senátu Nany Pelosiová. Rostoucí nespokojenost Demokratické strany s válkou v Afghánistánu, kterou Barack Obama na rozdíl od té irácké přijal za svou, se podle The New York Times projevuje i v tom, že demokratický prezident musí podporu pro její eskalaci hledat u politických protivníků z řad republikánů. Za prezidentem a jeho válkou tak dnes podle The NewYork Times hlavně vyhlášení jestřábi, jakými jsou například John McCain nebo Lindsey Graham. A byl to také Republikánský národní výbor, který vyzval Obamu v poselství nazvaném „Zůstaňte pevný, pane prezidente". „Jsme s prezidentem Obamou v jeho přesvědčení, že válku v válku v Afghánistánu je třeba vyhrát a zajistit našem velitelům a vojákům na místě vše, co k tomu potřebují," konstatuje dokument.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře