Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

V Kalifornii bylo v pondělí staženo z oběhu více než 330 000 dávek vakcíny proti koronaviru od amerického výrobce Moderna poté, co se u šesti lidí vyskytla alergická reakce.

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

Podle amerických státních zdravotních úřadů byli všichni očkováni ve stejném očkovacím centru.
Hlavní epidemioložka v Kalifornii Erica S.Panová v neděli vyzvala poskytovatele zdravotní péče, aby přestali používat dávku vakcíny mRNA-1273 od společnosti Moderna poté, co na očkovací klinice v San Diegu došlo u „většího než obvyklého“ počtu lidí k zjevné alergické reakci. Příznaky byly „závažné“ a postižené osoby „potřebovaly lékařskou pomoc,“ cituje Panovou Los Angeles Times.

  • kalifornii-bylo-v-pondeli-stazeno-z-obehu-vice-nez-330-000-davek-vakciny-proti-koronaviru-od-americkeho-vyrobce-moderna-pote-co-se-u-sesti-lidi-vyskytla-alergicka-reakce

Úřady zahájily vyšetřování

„Extrémní opatrnost“ je důvodem, proč doporučuji zastavení vakcíny RNA společnosti Moderna. Raději byste se měli vrátit k jiným dostupným vakcínám, uvedla ke svému rozhodnutí Panová. Úřady již zahájily oficiální vyšetřování, výrobce Moderna oznámil, že se chce zjistit příčinu alergických reakcí.

Podle Los Angeles Times byla dávka společnosti Moderna „Los 041L20A“, která byla odeslána do Kalifornie mezi 5. a 12. lednem, distribuována do 287 zdravotnických středisek po celém státě. Další problémy s očkováním nebyly doposud hlášeny. Podle výrobce nedošlo k žádným jiným srovnatelným událostem.

Vakcína se také používá v Rakousku

Podle plánů a v rámci předobjednávky Evropskou Unií má Rakousko obdržet přibližně 200 000 dávek vakcíny mRNA-1273 od společnosti Moderna. Jsou primárně určeny k imunizaci zdravotnických pracovníků. První zásilka americké vakcíny dorazila – dříve, než bylo plánováno – před týdnem do Rakouska do dolnorakouského Leopoldsdorfu.

Zdroj: Kroner Zeitung

 

zdroj: https://realitadne.eu/kalifornie-podle-rakouskych-medii-stopla-330-000-davek-vakciny-moderna/?fbclid=IwAR2OSUU9Ucx8f074LX8xhyA1lSCdnTVTjzSkybm972WF10eCXwP9waYMgaE

Facebook komentáře