Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Johna Kennedyho zabila CIA a mafie

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Komise Kongresu USA pro vyšetřování vražd, která byla založena v roce 1976, se dostala na stopu skutečných vrahů prezidenta Johna Kennedyho. CIA však využila svoji moc, by vyšetřování bylo ukončeno. Je o tom přesvědčen novinář, výzkumník a spisovatel David Talbot. V exkluzivním rozhovoru pro Hlas Ruska autor knihy Brothers: The Hidden History of the Kennedy Years prozradil, kdo ve skutečnosti nese vinu za smrt prezidenta Kennedyho.

 

 

  • johna-kennedyho-zabila-cia-a-mafie

Tak jakou vlastně verzi vraždy prezidenta Kennedyho podporujete Vy osobně, jaká teorie se Vám zdá nejpravděpodobnější a proč? Nebo, možná, vytvořil jste vlastní verzi událostí roku 1963 v Dallasu?

Myslím si, že nyní, po padesáti letech od vraždy prezidenta Kennedyho, je už naprosto jasné, že se prezident stal obětí spiknutí nejvlivnějších lidí a organizací ve svém vlastním státě. V Kennedyho administrativě vznikl rozkol, pokud jde o další kroky ve Studené válce. A Kennedy, který se velmi obával možnosti jaderné války se SSSR, byl jasně rozhodnut Studenou válku, společně s Nikitou Chruščovem, ukončit. Po tragických událostech v Dallasu prezidentův bratr Robert Kennedy, který v té době byl generálním prokurátorem USA, a vdova po prezidentovi Jacqueline Kennedyová vyslali do Moskvy přítele rodiny Williama Waltona, aby oznámil Chruščovovi, že se Kennedyho rodina nedomnívá, že by byl za smrt Johna Kennedyho odpovědný SSSR. Kennedyho rodina se domnívala, že spiknutí s cílem zabití prezidenta bylo organizováno v USA, a že hlavní roli v něm hrála CIA a organizovaný zločin. A já se domnívám, že Robert Kennedy, tehdy nejvýše postavený právník v zemi, se ve svých podezřeních nespletl.

Proč Komise Kongresu USA pro vyšetření této vraždy byla založena až v roce 1976 – tedy až 13 let po této strašné události v Dallasu? Co si myslíte, není to spojeno s činností prezidenta Forda proti CIA, FBI a Tajné službě USA?

Prezident Gerald Ford a jeho kabinet vytvořili komisi pod vedením tehdejšího viceprezidenta USA Nelsona Rockefellera, která měla za úkol vyšetřit okolnosti několika skandálů s účastí CIA. Kvůli snaze společnosti i politických sil vnést světlo do záležitostí CIA a zjistit, zdali není CIA a mafie zapojena také do vraždy prezidenta Kennedyho, nakonec byla založena Churchova komise pro vyšetřování vražd. Svůj závěr v případu Kennedy tato komise zveřejnila v roce 1979. Zpráva komise byla šokem. Závěry, které Churchova komise učinila, zcela rozbořily oficiální verzi Kennedyho vraždy. Bohužel, kvůli tlaku CIA a kvůli zbabělosti médií a politiků nebylo komisi umožněno, aby případ dotáhla do konce. Vyšetřovatelé však zcela jistě našli správnou stopu a začali vyšetřovat činnost CIA a mafie. Tyto dvě struktury už v minulosti provedly mnoho společných operací, v 60. letech se nejednou pokoušely odstranit Castra a celkově byly aktivní po celém světě. A já se domnívám, že se mnozí členové Churchovy komise domnívali, že Johna Kennedyho, tady v USA, zabily právě CIA a mafie.

zdroj:http://czech.ruvr.ru/2013_11_20/Johna-Kennedyho-zabila-CIA-a-mafie/

Facebook komentáře