Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Joe Lieberman: smlouva START ratifikována nebude

  • joe-lieberman
Podle jestřábího senátora Joe Liebermana smlouva START, kterou minulý týden v Praze podepsali Obama s Medveděvem, americkým Senátem neprojde.

Na základě rozhovorů s kolegy dospěl k závěru, že se „nenajde nutných 67 hlasů k její ratifikaci". Pro ratifikaci by prý bylo potřeba splnit dvě podmínky. „První je modernizace našeho jaderného arzenálu, abychom věděli, že i při menším počtu jaderných zbraní, jsou stále dostačující, když, Bože odpusť, je budeme potřebovat." Jako druhou podmínku pak Lieberman jmenoval nepřijatelnost požadavků Ruska, aby byly do smlouvy zahrnuty i americké protiraketové systémy v Evropě, jak o tom v Praze mluvil Medveděv. „Musíme chránit své spojence i sebe před Íránem," vysvětlil Lieberman.

Ministr obrany USA Robert Gates mezitím stihl připustit, že Írán zatím není schopen výroby jaderných zbraní a že Obamova administrativa zatím nedošla k jasnému závěru, že Írán jadernou bombu bude někdy mít. „K takovému závěru jsme ještě ani v nejmenším nedošli, a budeme dělat vše pro to, abychom Íránu ve vývoji jaderné zbraně zabránili," prohlásil.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Zdeněk Opolzer 2015-10-31 10:05
Co je třeba udělat.
OSN a Mezinárodní trestní tribunál -prohlásit použití zbraní hromadného zabíjení lidí za zločin s trestem smrti za joeho
provedení lidmi.Proti r ozsudku aby nebylo odvolání.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře