Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jim Rogers: USA prý čeká ještě horší finanční krize než ta minulá

  • uncle_sam_in_hospital
Spojené státy míří k finanční krizi, která bude ještě horší než ta v roce 2008. Uvedl to výkonný ředitel Rogers Holdings Jim Rogers. „Dluhy letí v této zemi do oblak," řekl, „během posledních tří let utratila vláda ohromné množství peněz a Federální rezervní vyrobila ohromné množství dluhu." Šéfa Fedu Bena Bernankeho nazval „katastrofou".

 

„Když se objeví problémy příště... co budou dělat? Nemohou znovu zčtyřnásobit dluh. Nemohou natisknout tolik peněz. Příště to bude horší," soudí.

Známý investor by sázel na „drakonické škrty" v daních a výdajích, zejména vojenských. „Máme vojáky ve 150 zemích a nedělají pro nás nic dobrého, vytvářejí nám jen nepřátele. Stojí nás celé jmění."

On sám podle svých slov v USA neinvestuje, vlastní čínské akcie a zboží a touží po tom, aby klesla ceny stříbra a zlata, aby „zvednul telefon a nakoupil toho ještě víc".

„Spojené státy jsou nejvíc dlužným státem v dějinách," prohlásil, „dluh proráží střechu. Půjčovali byste někomu, kdo si půjčuje pořád další a další peníze a nic s tím nedělá? No, nepůjčili."

Britská libra ztratila 90 procent své hodnoty, když přišla o status světové rezervní měny, připomenul s tím, že totéž se přihodí i dolaru.

Šéfa Fedu Bernkakeho nazval „katastrofou", která se od doby, co je ve Washingtonu „ve všem mýlila". „Jediná věc, kterou umí, je tisknout peníze," dodal.

O tom, že USA a potažmo celý svět míří k ještě větší krizi, svědčí i varování Baracka Obami, jenž v červnu varoval, že pokud se Kongresu Spojených států nepodaří včas shodnout na navýšení dluhového limitu pro rozpočet, bude ohroženo rodící se oživování americké ekonomiky. Potenciálním důsledkem bude navíc vznik další globální finanční krize.

http://www.ezurnal.cz/generate_page.php3?page_id=9319

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře