Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Dvojí tvář Spojených států- část 2 zákonodárství

Po atentátech 11. září  nastala ve Spojených státech legislativní paranoia. Jakmile k útokům došlo, Bush & Co využili této tragédie, aby uvedli do praxe již dávno předtím připravené plány. Země vyděšená útoky a posedlá strachem z teroristů, si vůbec neuvědomila, že se stala obětí dalšího útoku, tentokrát přicházejícího z Bílého domu.

  • dvoji-tvar-spojenych-statu-cast-2-zakonodarstvi
  • dvoji-tvar-spojenych-statu-cast-2-zakonodarstvi
  • dvoji-tvar-spojenych-statu-cast-2-zakonodarstvi
  • dvoji-tvar-spojenych-statu-cast-2-zakonodarstvi
  • dvoji-tvar-spojenych-statu-cast-2-zakonodarstvi

Bushova vláda rychle zorganizovala schválení nového amerického ?Zákona o vlastenectví? (Patriot Act). Americký Senát ho schválil hlasováním 98:1, a tak tento zákon vešel v USA v platnost do sedmi týdnů po 11. září?

Americká vláda tak získala nové pravomoci odposlouchávat telefony, konfiskovat majetek osob, podezřelých z terorismu, špehovat vlastní občany bez soudního rozhodnutí, provádět tajné domovní prohlídky a zaznamenávat, jaké knihy čtou uživatelé veřejných knihoven.

Americká vláda se nestará, zda lidé mají práci, jestli nemají hlad, ale více se stará o to, co lidé dělají. Američané stále rádi nazývají sami sebe "zemí svobody", ale pravdou je, že se Amerika proměnila v totalitní společnost, největší jakou kdy svět viděl. Země se systematicky mění v síť obřího dohledu mnohem obsáhlejšího, než si George Orwell kdy myslel.

Pokud si stále myslíte, že Amerika je "free", podívejte se na věci, které jsou nezákonné v Americe dnes

  • nyní je nezákonné mít, nebo dovést 75W klasickou žárovku kdekoli ve Spojených státech.
  • v Oregonu je nezákonné shromažďovat dešťovou vodu, která naprší na vašem pozemku.
  • v Jersey New, je nezákonné mít kočku nebo psa ?nepřipoutaného? ve vozidle během jízdy.
  • Pokud máte krávu a prodáte trochu mléka svému sousedovi, půjdete do vězení (Kodex Alementarius)
  • V Miami Beach na Floridě, musíte správně recyklovat svůj odpad, nebo čelíte velkým pokutám.
  • ve všech městech Spojených států prošly zákony, které dělají nezákonným dát jídlo bezdomovci.

Jak počet zákonů, pravidel a předpisů, které upravují životy lidí, se neustále množí, budou kontrolní zrůdy se snažit používat technologii ke sledování nás všech, aby  se ujistili, že jsme poslušní jejich pravidel. Málokdo ví, že ve veřejných autobusech po celých Spojených státech je nainstalováno odposlouchávací zařízení. Zákon jim dává možnost nahrávat a ukládat soukromé rozhovory v autobusech. Nové high-tech pouliční osvětlení, které je financované z federální vlády a je instalováno po celé zemi může být také použito jako bezpečnostní kamery, a může být použito i k zaznamenávání osobních rozhovorů. ....

Obamova administrativa přišla s kampaní "See Something, Say Something" ? ?vidíš něco, oznam to?.

Ve více než milionu hotelech v celé Americe televizory nyní vysílají propagandistické zprávy z ministerstva pro vnitřní bezpečnost, které podporují kampaň "vidět něco, říci něco". V podstatě, federální vláda chce od každého z nás, aby se stal "informátorem".

Nyní federální vláda dokonce vytvořila aplikaci pro iPhone, která odesílá snímky z "podezřelé činnosti" na policii.  Bezpilotní drony už létají po obloze ve Spojených státech. A nejsou určeny jen ke sledování, mají povoleno i střílet. Americká armáda má nyní pravomoc zatknout americké občany a držet je na dobu neurčitou bez soudu.

 

Začalo to nevinně, zdálo se to být v pořádku. Po útocích 11. září začaly Spojené státy pomalu ale jistě omezovat základní práva svých občanů. Není to nic nového. Už 1. května 1971, americká armáda obklíčila přibližně sedm tisíc protestujících, aby je následně soustředila na stadionu ve Washingtonu DC. Stadion byl použit jako "polní" trestanecký tábor. Změnilo se něco za těch 40 let?

Dlouhá léta byly Spojené státy opravdovou ?zemí svobody?. Situace se změnila, ale většina lidí tomu ještě nestačila přizpůsobit své smýšlení. Názory zkrátka přežívají i poté, co fakta již zemřela. Mnozí lidé věří spíše než vlastním očím tomu, co jim vykládají (a ano, také nabulíkují) média.

Prvním omezováním lidí po atentátu začaly být prohlídky na letištích, aby se nemohly opakovat útoky na letadla. V zájmu bezpečnosti leteckého provozu se zřídila agentura Transportation Security Administration ? zkráceně TSA. Jejím úkolem je kontrolovat cestující, aby nepronášeli na palubu letadla výbušniny a nebezpečné nástroje. Paul Craig Roberts z Institutu pro politickou ekonomii a výzkumný pracovník Independent Institute přirovnává opatření a metody práce agentury ke gestapu.

Pracovníci Úřadu pro bezpečnost v dopravě (TSA) cestující při osobní prohlídce poplácávali dlaněmi, nyní jim po těle budou rukama spíše přejíždět. V rámci těchto prohlídek musí bezpečnostní pracovník ohmatat i prsa a genitálie. Není divu, že se k nim hlásí všichni úchylové a zvrhlíci. Prohlídky více "na tělo" musí snášet cestující odbavovaní na amerických letištích.

Osmiletý Michael Hicks je terčem důkladných osobních prohlídek na letištích už od svých dvou let. Jeho jméno se totiž shoduje s jedním ze jmen 13 500 podezřelých na vládním protiteroristickém seznamu. Pokaždé je podrobený důkladné prohlídce.

Někteří Američané se brání po svém a ke kontrolám chodí téměř nazí. Dvaapadesátiletá Tammy Banovacová přijela v Oklahomě na vozíčku ke kontrole jen ve spodním prádle. Přesto se do letadla nedostala.

Robin Kassnerová na Reaganově letišti ve Washingtonu procházela kontrolou. V kabelce měla lahvičku s roztokem na kontaktní čočky. Pracovníci ženu popadli, strhli k zemi a vlekli za paže stranou na důkladnou osobní prohlídku. Tam jí hlavou udeřili do kovového stolu tak, že utrpěla otřes mozku, a poté zavřeli do cely. Později ji propustili a obvinili z maření spravedlnosti a úředního výkonu. Útok na bezbrannou cestující ale zachytily bezpečnostní kamery a žena se v současné době soudí s letištěm o odškodnění ve výši 10 milionů dolarů.

Sedmatřicetiletá Američanka Mandi Hamlinová procházela detektorem, který zapípal. Snažila se vysvětlit pracovnici kontroly, že má na prsou piercing. Ta zavolala své mužské kolegy, z nichž jeden jí nařídil okamžité odstranění piercingu. Přitom jí však neumožnili sundat piercing v soukromí za dohledu ženské kontroly, ale musela tak učinit před zraky všech. Mandi Hamlonové se podařilo sundat piercing z jedné bradavky, z druhé jí to ale nešlo. V slzách, zatímco slyšela smích pracovníků bezpečnosti, ji donutili sundat si druhý piercing pomocí kleští.

Šéfové TSA se brání novými slogany : "Není to osahávání, ale něžný dotek svobody". Pravdivější však je jiný :  "Neuvidíte Londýn ani Francii, dokud se vám nepodíváme na spodky".

Experti na bezpečnost proto volají po zavedení rámů, které dokážou odhalit i plastické výbušniny a chemikálie. Výhoda je, že cestující nemusí být při kontrole nepříjemně osaháván. Zároveň však pasažéra elektronicky svléknou donaha, takže obsluha vidí nejintimnější detaily jeho těla. A to se nelíbí lidem ani ochráncům lidských práv.

TSA nyní oficiálně vyhlásila, že rozšíří své operace, během nichž sahá lidem do kalhot, z letišť rovněž na autobusová nádraží, na větší dopravní uzly, jakož i na další místa. Šéfka DHS (Department of Homeland Security ? ?domácí bezpečnost? další podobná organizace ? pokud to někomu připomene StB, není daleko od pravdy) Napolitano prohlásila, že DHS plánuje zavést tyto gestapácké prohlídky rovněž v místních nákupních střediscích. TSA  nyní provádějí přibližně 8.000 "neohlášených zabezpečecovacích akcí" ročně na stanicích metra, autobusových terminálech, přístavech a na odpočinkových zastávkách dálnice.

Jenže tohle všechno je sranda, skutečnost je mnohem horší. Nejde o to, podívat se do kalhotek, ale o to, zda lidi zavřou na doživotí bez soudu, nebo rovnou zavraždí. Takové jsou totiž nové zákony v USA.

První zákon urychleně zavedený po atentátech se jmenuje Patriot Act. Česky Vlastenecký zákon. Ale vlasteneckého v něm nic není ? spíše naopak. Tímto zákonem z  roku 2001 oficiálně mělo být ?sjednocování a posilování Ameriky poskytováním vhodných pomůcek, potřebných pro stíhání a bránění terorismu?. Ve skutečnosti zákon zasahuje do několika svobod a oblastí občanského života běžného obyvatele Spojených států. PATRIOT Act umožňuje:

  • agentům FBI a policii prohledávat domovy a kancelář bez vědomí,
  • vládě tajně instalovat odposlouchávací zařízení na telefon, počítač a sledovat pohyb na internetu,
  • tajná vyšetřování bankovních záznamů, kreditních karet a další finanční záznamy,
  • kontrolovat půjčování a koupi knížek,
  • zdravotní záznamy, cestovní a obchodní aktivity
  • zmrazení fondů a majetku bez předchozího upozornění a bez možnosti se odvolat
  • vytvoření tajných ?sledovacích seznamů?, které vykážou v nich uvedené osoby z letecké či jiné dopravy.?

Že tento zákon porušuje 4. dodatek americké ústavy, žádnému zákonodárci nevadí. Většinou Američané nejsou tak znepokojeni zákonem Patriot Act, ale to se může změnit v případě, až pochopí, že federální vláda má "tajný" výklad toho, co Patriot Act opravdu znamená. Americký senátor Ron Wyden říká, že americká vláda interpretuje Patriot Act mnohem "šířeji", než si myslí široká veřejnost.... "Máme rozdíl mezi tím, co si myslí veřejnost, že zákon říká, a to, co americká vláda tajně myslí, že zákon říká."

Dalším krokem k aplikaci válečného práva proti soukromým občanům, je zákon Federal Restricted Buildings and Grounds Improvement Act of 2011. Tento zákon mezi jiným omezuje veřejné protesty a politické funkce. To je urážlivé, protože USA byly založeny na protestu a revoluci.

Aby toho nebylo málo, byl uzákoněn National Defense Authorization Act of 2012. Tento zákon obsahuje ustanovení, jež umožňují časově neomezené zadržování soukromých občanů bez obvinění. Podobnost s Ermächtigungsgesetz z Třetí říše je jistě jen náhodná. Zákon NDAA (National Defense Authorization Act), poskytuje legální mechanismus pro použití armády proti aktivistům Occupy Wall street a jiným cílům, které si dá vláda do hledáčku.

Celek všech tří zákonů naznačuje, že federální vláda si přisvojuje více kontroly nad civilním obyvatelstvem, než jí bylo kdykoliv v minulosti dopřáno. Poslední prezidentský příkaz podle některých znamená, že exekutiva je připravena uplatňovat válečné právo v době míru. Tyto zákony dávají právo zabíjet Američany v zahraničí bez obvinění a soudu, pokud údajně připravují útoky proti Spojeným státům. Skupiny, hájící občanské svobody, program zabíjení v zahraničí odsoudily jako zelenou pro vraždění Američanů bez spravedlivého procesu u soudu vedeného v souladu s ústavou. Ministr obrany Leon Panetta odhalil, že Obama schvaluje osobně případ od případu mimosoudní politická rozhodnutí k usmrcení amerických občanů podezřelých z terorismu. ?Obama se postavil do čela procesu přísně tajných ?nominací? určujících teroristy na odstřel či odchyt, přičemž ta část s chycením zůstává z větší části teoretická?. Na protiústavním tajném seznamu ?na odstřel? je i 17letá dívka spolu s několika americkými občany, jak hlásí zpráva New York Times.

Skutečnost, že administrativa provádí státem sponzorované vraždy bez jakéhokoliv ohledu na řádný právní proces právě ve jménu boje proti al-Kájdě je zvláště nestoudná vzhledem k faktu, že USA podporovaly teroristy al-Kájdy jak v Libyi, tak v Sýrii ve snaze svrhnout plukovníka Kaddáfího a Bašára al-Assáda.

Ve Spojených státech existuje zákon, který je tajný, nikdo ho nesmí číst, ale lidé se jím musí řídit.

Uniklý dokument ministerstva obrany "FM 3-39.40," který byl zveřejněn na webu "Internment and Resettlement Operations," prozrazuje, že Pentagon zřídil tábory FEMA - ?školící? tábory pro politické aktivisty. Jedná se o protestanty Occupy Wall street. Dokument představuje směrnice a praktiky na převýchovu "neposlušných" aktivistů, jako pokus o jejich opětovnou integraci do společnosti. Drakonická opatření policejního státu byla zavedena, aby je udržela na uzdě. Stanné právo to může nařizovat a lze tvrdit, že jde o stav ?katastrofické nouze?.

Praktiky přeškolovacích táborů jsou známé z nedávné minulosti z míst jako Guantanamo. Část zadržených je po mučení a zneužívání odsouzena na nucené práce. Jedinci, u kterých převýchova nepřipadá v úvahu, jsou často vězněni doživotně. Proces probíhá bez soudního dohledu podle pravidel vojenské policie. Aby mohly tyto praktiky projít, Senát USA označil Spojené státy za ?bojiště?. Tato opatření skoncovávají s ústavní ochranou všech  amerických občanů.

Ano, armáda spojených států skutečně napsala manuál, který detailně popisuje převýchovné tábory. Ano, manuál je aplikovatelný vnitrostátně na občany Spojených států. Popírání těchto názorně prokazatelných faktů tuto hrozbu nijak nezmenší. 

V roce 2009 národní garda vyvěsila velké množství pracovních pobídek, hledajíce "Specialisty na zadržování a vysídlování" pro práci v "civilních zadržovacích táborech" uvnitř Spojených států.

V prosinci minulého roku (2011) bylo také odhaleno, že dceřiná společnost Halliburtonu, KBR, hledá subkontraktory pro vybavení a obsazení personálem "nouzového prostředí" táborů, nacházejících se v pěti regionech Spojených států.

V roce 2006 dostala KBR kontrakt od ministerstva pro vnitřní bezpečnost k vybudování zadržovacích center navržených k zvládání "nouzového náhlého příchodu imigrantů do Spojených států," nebo rapidního rozvoje nespecifikovaných "nových programů", které by vyžadovaly zadržení velkého počtu lidí. Tato centra jsou nazývány FEMA - za Hitlera se jim říkalo koncentráky.

Obama vydal další ze série protiústavních exekutivních nařízení. Exekutivní nařízení ?Národní obrana a připravenost zdrojů? dovoluje vládě zabavit majetek bez soudu.   Jedná se v podstatě o stanné právo, avšak v tomto případě je možné ho aplikovat i bez vyhlášení války (které už od vietnamské války Američané stejně nevyhlašují), například při ekonomickém stavu nouze, známého také jako ekonomický kolaps. Co přesně toto protiústavní nařízení umožňuje? Dává prezidentovi moc na konfiskaci a alokaci v podstatě čehokoliv, od vodních zdrojů, potravin, zařízení na produkci potravin, hospodářských zvířat, farmářského vybavení, hnojiv, veškerých forem energie, přepravy, služeb a továren včetně potřebných materiálů, kdykoliv to uzná za vhodné. Umožňuje také vymáhat brannou povinnost a vágně zmiňuje organizování amerických občanů do pracovních táborů k naplnění ?pracovních požadavků? pro účely ?národní obrany.? Nutno dodat, že interpretace ?národní obrany? je plně v kompetenci prezidenta Spojených států. Jedná se o absolutní moc nad všemi zdroji USA, včetně těch lidských.

Signalizuje to, že se Amerika nachází na pokraji další války ? a nebude to válka s jiným státem, ale s americkými občany. Americká vláda horečně najímá personál pro stovky již existujících koncentračních táborů napříč krajinou, které procházejí obnovou a doplňováním materiálového vybavení. Naposledy byly tyto tábory nazývané FEMA doplněny milionem nových plastových rakví. Z toho i víceúčelové na 5 mrtvol.

Nedávno vláda nakoupila střelivo v počtu cca 10 ks na osobu. S důkazy nebo bez, v záležitostech údajných napojení na teroristy, představující hrozby pro národní bezpečnost, nyní Pentagon nahrazuje civilní úřady. Je to daleko za rámcem jeho mandátu. Dnes už žádné hnutí jako Occupy Wall Street nemůže vzniknout. Nové zákony pamatují 10 lety pro každého účastníka a 35 lety pro organizátory. Tábory FEMA jsou připraveny přijmout jakékoli množství demonstrantů.

Komentátor NYT : ?Řekl bych, že spíše než policejním státem je Amerika státem fašistickým. Fašismus totiž znamená sloučení zájmů státu a korporací.?

Fašismus má některé specielní znaky a každý může srovnat - podobnost s USA je čistě náhodná :

?       Vypjatý nacionalismus ? Fašistické režimy mají sklon k neustálému užívání vlasteneckých hesel, provolání, písní a dalších propagandistických prvků, bazírování na národních zájmech.

?       Pohrdání lidskými právy ? Ze strachu před nepřáteli nebo z bezpečnostních důvodů je lidem vysvětlováno, že lze z ?nutných důvodů? lidská práva přehlížet. Lidé pak odvracejí oči před mučením, hromadnými popravami, vězeními bez soudů...

?       Hledání nepřítele ? Lidé jsou naháněni do jednotného houfu ve jménu vlasteneckého sjednocení a boje proti společnému nepříteli či hrozbě: proti rasovým, etnickým nebo náboženským menšinám, liberálům, komunistům, socialistům, teroristům atd.

?       Výsadní postavení armády ? Bez ohledu na palčivost vnitropolitických či sociálních problémů dostává armáda neúměrně velký díl z rozpočtu. Služba v ní je považována za čest.

?       Média pod kontrolou ? V některých případech média kontroluje přímo vláda, většinou je ale řídí prostřednictvím různých regulací nebo sympatizujících majitelů tisku. Cenzura, obzvláště v době války, je běžná.

?       Spojení vlády a církve ? Vlády ve fašistických režimech využívají náboženství k manipulaci veřejného mínění. Vůdci běžně používají náboženskou rétoriku a terminologii. U nás se vláda církev snaží uplatit, aby jednou provždy ztratila svůj sociální smysl.

?       Ochrana velkého průmyslu ? Průmyslová a finanční špička obvykle dosazuje politiky k moci a vytváří vzájemně výhodnou symbiózu mezi vládou a průmyslem.

?       Potlačení dělníků ? Odbory jako jeden z mála nástrojů odporu dělníků bývají buď zcela zakázány, nebo je jejich činnost všemožně omezována či bagatelizována.

?       Pohrdání intelektuály a uměním ? Fašistické státy vytvářejí nepřátelské ovzduší vůči vyššímu vzdělání a akademickému prostředí. Univerzitní profesoři a další intelektuálové bývají běžně zatýkáni a internováni. Terčem útoků se stává i svobodné vyjádření v uměleckých dílech.

?       Posedlost zločinem a trestem ? Policie mívá takřka neomezené pravomoci. Lidé jsou ochotni policejní zvůli ve jménu bezpečnosti a vlastenectví přehlížet.

?       Všudypřítomná korupce ? Fašistické režimy velmi často tvoří skupinky přátel, kteří si navzájem rozdělili funkce a často i národní přírodní zdroje či jiné bohatství a jsou připraveni se navzájem bránit.

?       Podvodné volby ? Volby jsou obvykle pouhý klam, jindy jsou zmanipulovány mediální kampaní nebo podvody při sčítání hlasů. Fašistické státy často kontrolují volby prostřednictvím justice.

Fašismus není nic nového v dějinách Spojených států. Začalo to už za Lincolna. Když ve Washingtonu stavěli památník tomuto velikánovi amerických dějin, tak jeho ruce opřeli o fasces, symbol fašismu. Fasces rovněž visí v síni americkém kongresu.  Symbolem fašismu není svastika (hákový kříž ? ten je znakem jen nacistického Německa) ale právě fasces ? svázané pruty kolem sekery. Svázané pruty symbolizují ?V jednotě je síla? a sekera symbolizuje právo v rozhodování o životě a smrti plebsu. V demokracii amerického typu je toto právo plně uplatňované a podloženo novými zákony. Smyčka kolem občanských svobod americké veřejnosti se utahuje pevněji a pevněji. Česká republika se do této smyčky cpe sama.

Spojené státy se staví do role arbitra ve věci demokracie. V Bílém domě se rozhoduje, která země je demokratická a ve které vládnou ? v lepším případě ? diktátoři. Jenže země, která udělala ze své ústavy cár papíru, není demokratická. Spojené státy nemají žádné právo určovat co je demokracie v jiných zemích. Ve Spojených státech se rodí nový režim, který ještě nemá jméno, ale který vejde do dějin jako zrůdná aplikace plutokracie.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře