Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Další vojáci na Guantánamo – na rok

  • barack-obama
Zatímco se příslušníci portorické Národní gardy chystají z Guantánama domů, vojáci z Panenských ostrovů a Rhode Islandu se chystají na roční službu ve věznici, kterou Obama sliboval zavřít už příští rok v lednu.

Velitelé na Guantánamu přitom tvrdí, že jsou stále s to systematicky z vězení letecky přepravit všech 223 vězňů, stačí jen, aby novopečený laureát Nobelovy ceny za mír Obama kývl. Místo toho se ale připravují na zacvičení nových sil na hlídání cel a na potlačení vzpoury, která může hrozit poté, co uplyne stanovený termín uzavření Guantánama.

A zároveň s Guantánamem budou dál žít i tři části tzv. Vlasteneckého zákona, který se Obamovi v předvolební kampani také nelíbil. Senát schválil ustanovení poskytující bezpečnostním orgánům svobodný přístup k široké škále informací, počínaje financemi a zdravotním stavem konče, aniž by se muselo prokázat, že tyto informace jsou potřeba pro vyšetřování spojené s terorismem či špionáží. FBI také opětovně smí monitorovat lidi všemi možnými způsoby a posvěcení Senátu získalo i tak zvaný princip „osamělého vlka", který tajným soudům umožňuje monitorovat lidi z jakéhokoli důvodu, aniž by přitom musely doložit, že sledovaný je podezřelý z terorismu či špionáže.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře