Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Chycení pouhých 9 procent ilegálních uprchlíků by zaplatilo zeď mezi USA a Mexikem

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Americké Centrum pro výzkum imigrace spočítalo, že pokud by stavba plánované zdi mezi USA a Mexikem zabránila vstupu jen 9% ilegálních imigrantů, kteří se do USA pokusí v následujícím desetiletí dostat, náklady, které tím Spojené státy ušetří pokryjí náklady na stavbu zdi.

  • chyceni-pouhych-9-procent-ilegalnich-uprchliku-by-zaplatilo-zed-mezi-usa-a-mexikem

 

 

Spočítali, že každý ilegální imigrant stojí za svůj život americké daňové poplatníky 74,722 dolarů. Pokud by zeď zabránila jen 160 tisícům z nich do USA proniknout, ušetřené náklady stačí na stavbu zdi. Pokud jich zastaví více, ušetřené náklady jdou do mnoha desítek miliard dolarů.

A do této sumy se nezapočítávají astronomické náklady na vzdělávaní dětí imigrantů. V současné době je v systému amerických škol vedeno 3.62 milionů zahraničních studentů, kteří mají většinou velice slabé výsledky a špatnou angličtinu. Náklady za jejich vzdělávání jdou z kapes rodičů amerických dětí. Náklady na jejich vzdělávání dosahují 60 miliard ročně.

Jeden z deseti studentů na veřejných školách neumí vůbec anglicky a jejich školní výsledky jsou nulové.

Statistika rovněž nezapočítává ty ilegály, kteří překročili povolenou dobu svého pobytu, a za které státní a místní samosprávy nesou většinu nákladů s nimi spojených.

zdroj:https://stredoevropan.cz/2017/02/17/chyceni-pouhych-9-procent-ilegalnich-uprchliku-by-zaplatilo-zed-mezi-usa-a-mexikem/

Facebook komentáře