Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Bývalý senátor U.S. říká, že Spojeným státům chybí respekt (+video)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • Gravel
Amerika je jako opilec, který začne válku s každým kdo by mohl představovat hroznu, říká bývalý senátor a prezidentský kandidát Mike Gravel. Nejprve chci říct, že mi moje země dělá starosti. Jsem zděšen a extrémně se za svou zemi stydím. Mám rád Spojené státy, ale zároveň si myslím, že moje země je imperialistická, zbankrotované a jde to s ní z kopce. Naše vedení to nechce přiznat.

Falešné oslavování ničeho se změnilo na nástroj, který nutí Američany žít ve strachu před terorismem, navzdory tomu, že je tisíckrát větší šance, že onemocníme rakovinou.

Vše, co můžu říct o USA je to, že všechno co dělá, je nemorální. Výsledkem 9/11 bylo přetočení našeho morálního kolapsu a lidé si začali zvykat na brutalizování se navzájem.

My, Američané jsme si mysleli, že to, co se stalo v Německu, by se nám nikdy nemohlo stát. Nyní se nám to ale děje a to za cenu naší globální pozice.

Afghánistán, Irák, Vietnam, všichni vojáci zemřeli zbytečně. Nové americké postupy umožňují armádě, nebo bezpečnostním složkách používat útočné drny a zabít podezřelých bez soudu a jakýchkoliv důkazů. Pokřivená morálka zbavuje odpovědnosti – ti, kteří shodí bomby (prostřednictvím na dálku ovládaných letadel – tzv. dronů) nevidí následky – umírat lidi.

Nebyli jsme schopni udělat stejný vývoj v sobě samých, jako jsme učinili ve vědecko-technologické oblasti. Nemáme demokracii, máme jen zastupující vlády a to celosvětově. Toto je nedostatečné pro zvládnutí sebe samých v 231. století, tvrdí bývalý senátor. Prezident Barack Hussein Obama je odpovědný za zločiny proti lidskosti – v Libyii, na pokračující válku v Afghánistánu a Iráku. Stejně tak za maskování zločinů stejného typu v nedávné minulosti.

Obama nemá respekt pro lidi, sbírá miliardy na svou kampaň za znovuzvolení.

Gravel věří, že zvuk vojenských bubnů v souvislosti s napadením Íránu je velmi nebezpečný a je možné ho připsat nezodpovědné vládě Izraele. Nemyslí si, že řekne něco nového, když označí Netanyahua za lháře, který tvrdí svým voličům lži o Íránů, aby je udržel ve strachu. Gravel vzpomíná na Bushem vytvořený syndrom strachu, kterým je možné ovládat populaci.

Írán není Sýrie nebo Libanon. Írán je pyšná krajina, která má rakety a i když ne nukleární, může s nimi zasypat Tel Aviv.

Pokud Izrael zaútočí, Írán odpoví útokem. Izrael je velmi malá a lehce zranitelná krajina. V rámci obrany použije konečné řešení, a pokud nebude chtít být zničena Íránem, který provokuje, nasadí nukleární zbraně, předpovídá Gravel

Do toho se zapojí Pakistán a Čína, samozřejmě s nukleárními zbraněmi, a následně také USA: Vznikne scénář pro nukleární, třetí světovou válku. Nejlepší řešení je nechat Írán na pokoji a nechat demokracii, aby si sama našla cestu.

Na otázku, co dělat s všemocnými korporacemi, Gravel odpovídá, že korporace jsou postavené tak, aby byly zodpovědné jen svým vlastním akcionářům, ne vládě a ne lidem. Toto se musí změnit, protože to vede k ničení planety.

Korporace nemají morálku a nemají peníze. Je to jen nástroj na jejich vydělávání. Nesmí vládnout společnosti jak to můžeme vidět dnes. Musí být regulované. Lidé jsou svobodní pouze, pokud se účastní vládnutí. V dnešním světe neznám ani jednu takovou zemi.

zdroj: http://www.voxvictims.com/2011/11/23/byvaly-senator-us-chyba-nam-respekt/

Facebook komentáře