Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Bývalý senátor Richard Hayden Black o konfliktu na Ukrajině

Stalo se něco zajímavého. Člověk by si myslel, že tady v této zemi si každý myslí, že celý svět je proti Rusku. Není.

Ve skutečnosti jsou na světě i velké země, které se v této válce přiklánějí na stranu Ruska, počínaje Čínou, ale pak je tu Brazílie, Jižní Afrika, Saúdská Arábie a celá řada dalších zemí jako například Indie.

Indie Rusko nesmírně podporuje. Představa, že se nějak bojíme této nesmírně spravedlivé věci; velká část světa se nediví, že je spravedlivá, a velká část světa nepřijímá nejnovější propagandu válečných zločinů.

  • byvaly-senator-richard-hayden-black-o-konfliktu-na-ukrajine

Například ta věc s Bučou. To je asi nejpodstatnější ze všech diskusí o válečných zločinech. Co byla Buča? Natočili vozidlo jedoucí po silnici v obci Buča, kterou Rusové získali zpět. A každých asi sto metrů byl někdo s rukama svázanýma za zády, kdo byl zabit. Bylo to oznámeno až čtyři dny poté, co Ukrajinci znovu obsadili Buču.

Nevěděli jsme o něm téměř nic. Vlastně jsme ani neměli žádné důkazy o tom, že by zabíjeli lidi. Ale za předpokladu, že ano, jsme nevěděli, kde je zabili. Nevěděli jsme, kdo to je. Nevěděli jsme, kdo je zabil. Nevěděli jsme, proč byli zabiti. Nikdo nedokázal uvést vhodný motiv, proč je Rusové zabili. Rusové drželi Buču měsíc. Pokud je chtěli zabít, proč je nezabili během toho měsíce? A když se chystáte zmasakrovat skupinu lidí, neměli by být všichni na jednom místě a nepostříleli byste je tam všechny? Proč by měli být roztroušeni podél silnice, kilometr podél cesty? To nedává smysl!

Víme jen to, že čtyři dny poté, co starosta Buči radostně oznámil, že město bylo osvobozeno, čtyři dny poté, co do něj vstoupila ukrajinská armáda se svou speciální propagandistickou mašinérií, se najednou na silnici objevili tito mrtví lidé. Jak to, že tam nebyli, když tam byli Rusové? Jak to, že se objevili až poté, co Rusové odešli?

Kdybych se na to díval prostě jako na standardní kriminální případ a mluvil bych s oddělením FBI pro vyšetřování trestných činů nebo s vojenskou policií nebo něčím podobným, řekl bych: "Dobře, nejprve se podívejme na Ukrajince." Můj odhad je, a při vyšetřování zločinu začínáte s předtuchou, že Ukrajinci ty lidi zabili poté, co se sem nastěhovali, a poté, co se rozhlédli a řekli si: "Dobře, kdo byl přátelský k ruským vojákům, když tu byli Rusové?". Provedeme je. To je můj odhad. Protože nevidím důvod, proč by Rusové zabíjeli nějaké lidi, když opouštěli město. A nikdo to nezpochybňuje, protože korporátní média jsou velmi monolitní.

Z úst ředitele ukrajinské nemocnice, člověka, který nemocnici vedl a který se chlubil, že všem svým lékařům vydal přísný příkaz, že když přivezou zraněné ruské válečné zajatce, musí je vykastrovat, to víme jistě. Nyní se jedná o strašlivý válečný zločin, který přiznal ústy správce nemocnice, a ukrajinská vláda řekla: "vyšetříme to", jako by o nic nešlo. Nedokážu si představit strašnější válečný zločin. Kde jste o tom slyšeli, na ABC, MSNBC, CNN a FOX News? Ani šepot. A přesto jsou důkazy nepopiratelné.

Měli jsme další video, kde Ukrajinci odváděli zajatce na centrální místo ke zpracování, a to je asi sedmiminutové video, a ukrajinští vojáci je prostě zastřelili. Na zemi leželo pravděpodobně 30 zraněných ruských vojáků, z nichž někteří zjevně umírali na následky zranění. Někteří z nich měli na hlavách igelitové pytle. Tito muži tam leží, někdy smrtelně zranění, s rukama svázanýma za zády a na hlavách mají igelitové pytle, takže se jim špatně dýchá. A protože nemohou zvednout ruce, nemohou si sundat pytle, aby mohli dýchat.

Na konci videa přivezou Ukrajinci dodávku a v ní jsou tři nezranění ruští váleční zajatci. Když se tři z nich dostanou ven a mají ruce svázané za zády, bez sebemenšího rozmýšlení nebo zaváhání dva zastřelí, přímo před kamerou, a padnou k zemi. Třetí padne na kolena a prosí, aby se mu nic nestalo. A je zastřelen!

Jedná se o trestné činy. A ukrajinská vláda je nevyvrátila. Ale vy byste ani nevěděli, že se staly! Neříkám, že na obou stranách nedochází k válečným zločinům. Jen říkám, že jediné důkazy, které jsem viděl - a to dost nezvratné důkazy o válečných zločinech - byly na ukrajinské straně.

Často slyšíte, že lidé říkají: "Rusové zničili to či ono." Vraťme se k válkám, které jsme vedli, když jsme napadli Irák, k "šoku a úžasu". V Iráku jsme zničili prakticky všechno, co mělo nějaký význam. Bombardovali jsme vojenské i civilní cíle bez většího rozlišení. Koalice uskutečnila 100 000 letů za 42 dní. Srovnejte to s Rusy, kteří ve stejném období uskutečnili pouze 8 000 letů. 100 000 amerických letů oproti 8 000 za zhruba stejnou dobu.

Myslím, že Rusové jsou spíše vybíravější. Filozofie filmu Šok a údiv spočívá v tom, že zničíte vše, co je potřeba k udržení lidského života a fungování města. Přerušíte dodávky vody, elektřiny, tepla, ropy, benzínu, zbouráte všechny hlavní mosty. A pak všechno ničíš.

Je to opravdu ironické. Nezapomeňte, že Irák je poměrně malá země. Ukrajina je obrovská země. 100 000 odletů za 42 dní, 8 000 odletů za přibližně stejnou dobu. Obrovský rozdíl v násilí mezi tím, co jsme udělali v Iráku, a tím, co udělali na Ukrajině. Když se tedy podíváte na fakta a na způsob vedení války, není to prostě důvěryhodné.

Překlad CFP!

Zdroj: https://www.mundo24.info/america-del-norte/ex-senador-richard-hayden-black-sobre-el-conflicto-en-ucrania-video-no-nos-importa-cuantos-ucranianos-van-a-morir.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře