Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Březinský radí Trumpovi

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Včera, halasná trouba neocons, New York Times zveřejnil článek starého ještěra Březinského a jeho doporučení Trumpovi.

Za prve, konstatoval, že svět se změnil a neexistuje žádná velmoc, která by mohla samostatně zajistit v něm pořádek a stabilizovat ho, což považuje za situací, hrozící katastrofou.

Za druhé, řekl, že jeho klan sice Trumpa nepodporoval ve volbách, ale koneckonců Trump zvítězil a je právoplatným prezidentem. Také konstatoval, že rozepře dvou táborů v USA dělají navenek USA špatnou službu, obzvlášť v zahraniční politice a připomněl poslední incident s Trumpovým poradcem M. Flynem a nazval to ostudou pro USA. Nelze připustit, aby ve světě vznikl dojem, že toto je skutečně zahraniční politika USA. Amerika dle něho, naopak, musí působit konsolidovaným dojmem a přesvědčit svět o tom, že jí potřebuje. (svým způsobem vyzval tábor neocons, aby se zklidnil, jinak bude hůř pro všechny)

  • brezinsky-radi-trumpovi

Proto, uvažuje Březinský, musí začít rozhovor tří nejvýznamnějších velmoci USA-Číny-Ruska, vedoucí ke stabilizací světa. Přičemž, s Čínou musí USA jednat, jako rovný s rovným, jinak se Číňané urazí a ještě více se sblíží s Ruskem. Mezi Čínou a USA musí časem vzniknout strategické partnerství. Rusku nezbude nic jiného, než se tomu přizpůsobit.

Březinský poukazuje na to, že vůči Rusku USA nemusí být až tak vstřícné, protože Rusko zatím má problémy na post sovětském prostoru a poukázal na dvě země – Ukrajinu a Uzbekistán. Proto, sbližování USA s Ruskem může být, jak si přeje prezident Trump, ale základem musí být jenom „přijatelné chování“ Ruska.

USA musí také zůstat osnovou NATO a musí být připraveny k obraně zemí centrální a západní Evropy. Trump by měl vystoupit s dokladem, ve kterém přednese svoje vidění situace a ukáže rozhodnost v zabezpečení vedoucí úlohy USA ve světě s cílem vybudovat stabilnější svět.

https://russian.rt.com/inotv/2017-02-21/Soobrazit-na-troih-Bzhezinskij-sovetuet
originál: https://www.nytimes.com/2017/02/20/opinion/why-the-world-needs-a-trump-doctrine.html?_r=0

P.S. Podle všeho, neocons připravují ústup, ale takový, aby si svůj vliv na politiku USA a světa zachovali. Ještě nedávno Kissinger doporučoval Trumpovi se sblížit s Ruskem a nedovolit přílišné posílení Číny. Také doporučoval Trumpovi přiznat za ruskou sféru vlivu celý post sovětský prostor a dokonce i pravoslavnou část východní Evropy.

Takže, představy globalistů a neocons, v pohledu na Rusko, se značně liší. Zřejmě, se okopali v Evropě a v posílení Ruska vidí, především sami pro sebe nebezpečí. Mimochodem, z Ruska a Číny už na poslední rady Kissingera Trumpovi, se ozvaly hlasy o pevnosti strategického partnerství obou zemí, do kterého se nikomu nepovede vrazit klín.

zdroj:http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-5/#comment-30597

Facebook komentáře