Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Bidenova americko-mexická hranice

Nával ilegálních imigrantů, rodin a dětí bez doprovodu na jižní hranici USA, spolu se šíleným nárůstem ilegálního obchodu s tvrdými drogami tamtéž, představuje humanitární a zdravotní krizi a ohrožuje národní bezpečnost USA.

Bidenova administrativa nařídila okamžité přerušení všech prací. Staveniště jsou tichá a dělníci teď v podstatě zahálejí – jen v okrese Cochise v Arizoně překračují údajně náklady jeden milion dolarů za den. Daňové poplatníky to stojí milion dolarů za den, což znamená, že to dosud stálo více než 100 milionů dolarů a to jenom na tomto jediném místě. A nikdo si s tímto napůl dokončeným stavebním projektem neví rady...

Zatímco soucítíte s lidským utrpením a zvažujete dolarové náklady na Bidenovy "děti v klecích", zamyslete se také nad ztichlými staveništi a zahálejícími stavebními stroji v odlehlých oblastech Arizony. A rád bych vám také připomenul drogy naložené do terénních vozidel Chevy Suburban, jejichž interiér byl až na sedadlo řidiče úplně vykuchán a které jsou nastříkané matovou černou barvou pro své pravidelné noční vyjížďky vyschlými koryty mexických řek na sever do Spojených států.

Tato kontrolní stanoviště neidentifikovala jenom ilegální imigranty, jejich technické vybavení mohlo zastavit například i teroristy, kteří měli v úmyslu Spojeným státům škodit. Radiologická detekční zařízení? Pryč. Čtečky a rekordéry SPZ? Také fuč.

Mexiko je naprosto zkorumpovaný, zhroucený narko-stát. To "nejlepší", co vůbec Mexiko má, je "produktivita" jeho drogových kartelů. A to je jak patetické, tak nebezpečné. Stane se Bidenovým odkazem nějaké nové 11. září – útok, který by mohl přijít přes naši dnes prakticky neexistující hranici s Mexikem?

  • bidenova-americko-mexicka-hranice

Nával ilegálních imigrantů, rodin a dětí bez doprovodu na jižní hranici USA, spolu se šíleným nárůstem ilegálního obchodu s tvrdými drogami tamtéž, představuje humanitární a zdravotní krizi a ohrožuje národní bezpečnost USA. A za to všechno je stoprocentně zodpovědný prezident Joseph Robinette Biden, Jr.

Tento nával ilegálních imigrantů vyprovokovaly projevy v demokratických prezidentských primárkách 28. června 2019, kdy všichni kandidáti do jednoho zvedli ruku, a jednomyslně prohlásili, že podpoří bezplatnou zdravotní péči pro všechny ilegální imigranty ve Spojených státech. To byl začátek cynického politického manévru, který má za cíl nahradit část amerických voličů "poslušnějšími voliči ze třetího světa" – a přitom to je vydáváno za soucit a starost o ně.

Velké publicity se oprávněně dostalo "dětem v klecích", které zadržuje Bidenova administrativa v zařízení v texaském městě Donna – ale takto to zdaleka nevypadá podél celé jižní hranice s Mexikem. Odlišná fakta a různé okolnosti by neměly být házeny do jednoho pytle. Naco v Arizoně není údolí řeky Rio Grande v Texasu. V okolí města Naco jsou úplně jiné podmínky a proto tam mají i jiné problémy.

Na západ od města Naco v Arizoně protíná přes devět metrů vysoká hraniční zeď bývalého prezidenta Trumpa poušť a pak pokračuje přes Národní památník Coronado do pohoří Huachuca – jenže nepokračuje. Její stavba totiž nebyla dokončena. Bidenova administrativa nařídila okamžité přerušení všech prací. Staveniště jsou tichá a dělníci teď v podstatě zahálejí – jen v okrese Cochise v Arizoně překračují údajně náklady jeden milion dolarů za den. Daňové poplatníky to stojí milion dolarů za den, což znamená, že je to dosud stálo více než 100 milionů dolarů a to jenom na tomto jediném staveništi.

A nikdo si s tímto napůl dokončeným stavebním projektem neví rady – co dělat s materiálem, strojovým parkem, odpady, přístupovými cestami, pracovními centry, studnami a čerpadly, s elektrickým vedením a se senzorovými systémy – seznam problémů je nekonečný. Bidenově administrativě se údajně některá navrhovaná vylepšení tohoto projektu dokonce i zamlouvají – ale ani za nic by nesouhlasila s postavením té zatracené "zdi". Trumpovi prostě nemohou toto vítězství přiznat, jakkoliv by to bylo praktické a efektivní. Žádná zeď nebude. Tečka.

V místech, kde už hraniční zeď stojí, nařídila Bidenova administrativa ponechat otevřená povodňová stavidla v údolí řeky San Pedro v okrese Cochise v Arizoně, přestože pro to není vůbec žádný důvod. Pohraniční hlídky vám na rovinu řeknou, že stavidla jsou nezbytná pro údržbu hraniční zdi na naší straně a pro dodržování našich smluvních povinností. To je fakt, který ale nemá absolutně nic společného s tím, proč jsou ta stavidla momentálně otevřená. Letošní rok je nejsušší za dobu, co mají lidé v okrese Cochise v živé paměti a řeka San Pedro je naprosto vyschlá. Okolní pastviny jsou zbarveny místy do hněda jako na poušti a místy do ruda jako na Marsu. Místní rančeři sem musí dovážet seno a krmivo, jinak by jejich dobytek uhynul. A tak se korytem vyschlé řeky San Pedro do USA hrnou ilegální imigranti a pašeráci drog. Ale samozřejmě, nechme ta stavidla otevřená, teď přece vládne Joe Biden.

V tomto článku se vám snažím popsat složitou situaci, která tam na jihu na mexické hranici panuje. Tedy pokud to tam můžeme ještě vůbec nazývat hranicí. Různé úseky americko-mexické hranice se liší svou geografií, snaží se je přejít různé skupiny ilegálních imigrantů a na různých místech je pašováno různé množství drog. A mezi těmito místy jsou velmi dlouhé úseky "kde se neděje vůbec nic".

Zatímco soucítíte s lidským utrpením a zvažujete dolarové náklady na Bidenovy "děti v klecích", zamyslete se také nad ztichlými staveništi a zahálejícími stavebními stroji v odlehlých oblastech Arizony. A rád bych vám také připomenul drogy naložené do terénních vozidel Chevy Suburban, jejichž interiér byl až na sedadlo řidiče úplně vykuchán a které jsou nastříkané matovou černou barvou pro své pravidelné noční vyjížďky vyschlými koryty mexických řek na sever do Spojených států.

Na americko-mexické hranici je za Bidenovy administrativy vymáhání amerických imigračních zákonů věcí minulosti. Například kontrolní stanoviště hraniční hlídky na státní silnici 90 mezi Sierra Vista a dálnicí I-10 v Arizoně je dnes doslova jen boudou bez jakéhokoliv personálu a technického vybavení. Toto kontrolní stanoviště neidentifikovalo jenom ilegální imigranty, jeho technické vybavení mohlo zastavit například i teroristy, kteří měli v úmyslu Spojeným státům škodit. Radiologická detekční zařízení? Pryč. Čtečky a rekordéry SPZ? Také fuč.

Víte, bezpečnost na hranici je o něčem důležitějším než o Bidenových "dětech v klecích". Je to nesmírně komplikovaná záležitost. Mexiko je naprosto zkorumpovaný, zhroucený narko-stát. To "nejlepší", co vůbec Mexiko má, je "produktivita" jeho drogových kartelů. A to je jak patetické, tak nebezpečné. Stane se Bidenovým odkazem nějaké nové 11. září – útok, který by mohl přijít přes naši dnes prakticky neexistující hranici s Mexikem?

Chris Farrell je bývalý operativní důstojník kontrarozvědky. Posledních 20 let působí jako ředitel pro vyšetřování a výzkum konzervativní neziskové organizace Judicial Watch.

Překlad původního textu: Biden's Border
Překlad: Helena Kolínská, Libor Popovský

zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/17437/bidenova-americko-mexicka-hranice

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře