Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Biden finalizuje státní převrat. USA se posouvá k Plutokracii.

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Tomáš Kupec

Demokraté navrhují navýšit počet soudců nejvyššího soudu USA z 9 na 13. Bidenem jmenování soudci by tak změnili aktuální hodnotové rozložení sil.

Republikáni, kteří mají 6 soudců oproti Demokratům, kteří mají 3, by tímto manévrem ztratili převahu. Soudci jsou nominování prezidentem USA a většinově schvalování Senátem vždy po úmrtí soudce či odchodu nějakého z nich do důchodu tak, aby jejich součet byl vždy 9. Jedná se o pevnou kostru amerického ústavního pořádku, která se vyvíjí v čase svým vlastním tempem z větší části nezávislé na politických vlnách.

Jejím úkolem je tlumit unáhlené zásadní politické a celospolečenské změny, které neodrážejí vícegenerační názorový posun respektive konstituční cítění Američanů (pozn.: nejedná se o definici ale osobní názor).

  • biden-finalizuje-statni-prevrat-usa-se-posouva-k-plutokracii

Změna tohoto typu je snahou Demokratů uzurpovat si více moci k prosazování jejich marxistické, demokraticky neprosaditelné agendy. Připomeneme-li si nedávné prezidentské volby, kde stále existují pochyby, zdali vůbec byly legitimní, připomene-li s také následné volby do senátu v Georgii, kde rovněž existují dosud nevyvrácená podezření, že Demokraté podváděli, aby dosáhli rovnosti hlasů v kongresu a rozhodující slovo pak měla Demokratka a viceprezidentka Kamala Harrisová, pak je možné vnímat snahu získat kontrolu nad nejvyšším soudem USA, jako snahu finálně odříznout lid od moderní aristokracie, od řízení státu.

V kontrastu se záměrem Demokratů dodatečně dosadit 4 jim nakloněné soudce, je kritika a mediální lynč Donalda Trumpa, pro jmenování Amy Barrettové nejvyšší soudkyní, opravdu směšná. Média jej jen pár měsíců zpět obviňovala z autoritářství. Přirovnávali jej k Putinovi. Nenechala na něm niť suchou. Ale nyní? Levicová americká média se rozplývají nad možností získat další 4 demokratická křesla u nejvyššího soudu. Chce se mi říct, naštěstí ale mají Demokraté v Senátu pouze 50 křesel a k prosazení této změny je potřeba minimálně 60 hlasů, ale jsem s tímto závěrem opatrný. V minulých měsících jsme se přesvědčili, že Demokraté mají své hlasy jisté i mezi Republikány. Snad jim to přesto stačit nebude...

zdroj: https://tomaskupec.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=769267

 

 

Facebook komentáře