Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Bělochy je třeba „zrušit“. Někdo by mohl říct – „konečně vyřešit“

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

MUDr. Ivan David

Ředitel East Side Community School v New Yorku poslal bělošským rodičům tento „nástroj činu“, který jim říká, že by se měli stát „bílými zrádci“ a poté se zasazovat o úplné „zrušení bílých“.

Newyorská veřejná škola zaslala rodičům grafiku, ve které je povzbuzuje, aby se stali „bílými zrádci“ nebo „abolicionisty“, a podrobně popisuje osm předpokládaných fází „bělošství“.

  • belochy-je-treba-zrusit-nekdo-by-mohl-rict-konecne-vyresit
 
 
Grafiku zaslal ředitel East Side Community School v New Yorku podle zprávy Christophera Rufa z City Journal, ale jejím autorem je docent na Northwestern University Barnor Hesse.
Podle Hesseovy teorie existuje osm „bílých identit“. V grafice jsou barevně odlišeny od zelené po červenou podle toho, zda jsou dobré nebo špatné. Nejzelenější nebo nejlepší verzí bílé osoby je „bílý abolicionista“, následovaný „bílým zrádcem“.
Nejhorší „identitou“ pro bílou osobu je bílý rasista a pak bílý voyeurista, charakterizovaný autorem jako fascinace nebělošstvím, ale bez odvahy zasáhnout, pak bílá privilegovanost. Bílý voyeurista je zde definován jako někdo, kdo „by nenapadl bělošského rasistu“ a „touží po ne-bělosti, protože je to zajímavé, příjemné“. Zjevně ho také fascinuje přivlastňování si černé kultury.
Bílý abolicionista je na druhé straně někdo, kdo pracuje na „demontáži bělošství“ a „změně institucí“.
 
Pokud jde o to, co má cokoli z toho znamenat, má grafika povzbudit bělochy k převzetí „bělošských aktivit, zaměřených na akci k odstranění bělošství jako takového“.
 
"Je na čase vybudovat etnografii bělošství," uvádí se v grafice, "protože bílí lidé jsou ti, kdo píší o ostatních a řídí je."
 
Grafika, stejně jako další novinky, které se používají ve veřejné škole, vyvolaly ostrou kritiku na sociálních médiích.
 
"Toto je nový jazyk veřejného vzdělávání," napsal Rufo v reakci na tuto akční výzvu v City Journal.
 
Toto je, milí čtenáři, čirý rasismus, ovšem „laskavě“ pojmenovaný jako „akce proti bělošství.“ Prostě newspeak.
 
Zdroj: FB Ivana Davida

Facebook komentáře