Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Banky jako pilíře US intervencí

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • dolary
O tom, že je americká intervencionistická zahraniční politika dílem Pentagonu, CIA, ministerstva zahraničí, Národní bezpečnostní agentury NSA a dalších úřadů, nelze pochybovat. Nyní se ale ke své roli hrdě přihlásilo i americké ministerstvo financí. Jeho náměstek David Cohen na konferenci Americké asociace bankéřů do podrobna pohovořil o úsilí svého ministerstva, aby americký bankovní sektor stál v první linii válek po celém světě.

A týká se to snad všech konfliktů, „odvážným bojem mexické vlády proti drogovým kartelům" počínaje a snahou „zabránit Íránu ve vývoji jaderných zbraní" konče. Tam všude ministerstvo financí USA vidí nejen místo pro sebe sama, ale i pro soukromé finanční instituce tvořící bankovní průmysl.

Zatímco se naše média chytla poněkud bizarní části jeho projevu, podle níž je na tom v době finanční krize Al Kajda hůř než Taliban, zajímavější určitě je bazírování ministerstva financí na posílení role finančního sektoru ve válce na domácí i zahraniční frontě. Cohen přitom zdůraznil, že úhelným kamenem těchto aktivit by měla být „rutinní činnost při vzniku podezření", která by mohla odhalovat nejen mezinárodní teroristické sítě, ale měla by pod zesílenou kontrolou držet i veškeré finanční transakce obyčejných lidí.

Facebook komentáře