Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Americké prezidentské volby ještě neskončily

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

„Novináři“ z většiny mainstreamových médií začali neúnavně vytrubovat do světa, že „nově zvoleným prezidentem je Joe Biden“. Ale to je jenom povídačka pro děti. Média o výsledku voleb nerozhodují. Budoucího prezidenta USA zvolí teprve Kolegium volitelů (Electoral College), které se ustaví, až guvernéři jednotlivých amerických států pošlou začátkem prosince volitele do Washingtonu, DC. Záplava zpráv, příběhů, projekcí a domněnek o nové Bidenově administrativě je součástí informační kampaně, která má psychologicky zpracovat veřejnost, aby přijala zvolení Bidena a Harrisové jako hotovou věc.
Kdyby to prezident Trump myslel vážně s napadením výsledků voleb v Georgii, Severní Karolíně, Pensylvánii, Michiganu. Wisconsinu, Nevadě a Arizoně (možná i Virginii), tak by obnovil svoji kampaň a pořádal by v těchto státech mítinky svých voličů. Nejlepší způsob, jak motivovat voliče, pracovníky sčítající hlasy a soudce, kteří rozhodují v soudních sporech projednávaných u soudů těchto států, je být pořád všem na očích.
Pokud chce prezident Donald Trump úspěšně zpochybnit výsledek prezidentských voleb podle současného levicového scénáře, tak by si měl přeplánovat svůj volný čas.
Prezident Trump se nyní MUSÍ vzchopit a BOJOVAT.

  • americke-prezidentske-volby-jeste-neskoncily

Americké prezidentské volby ještě neskončily. Prezident Donald Trump by měl odložit své golfové hole do kouta a začít znovu vystupovat na shromážděních svých voličů.

Jak jsem předpověděl a vysvětlil v článcích „Jak zmanipulovat volby“ – části 12 a 3 – levice si vymyslela volební „sezónu“ (místo volebního „dne“, jak vyžaduje zákon 2 USC §7), a „novináři“ z většiny mainstreamových médií začali neúnavně vytrubovat do světa, že „nově zvoleným prezidentem je Joe Biden“. Ale to je jenom povídačka pro děti.

Média o výsledku voleb nerozhodují. Budoucího prezidenta USA zvolí teprve Kolegium volitelů (Electoral College), které se ustaví, až guvernéři jednotlivých amerických států pošlou začátkem prosince volitele do Washingtonu, DC. Záplava zpráv, příběhů, projekcí a domněnek o nové Bidenově administrativě je součástí informační kampaně, která má psychologicky zpracovat veřejnost, aby přijala zvolení Bidena a Harrisové jako hotovou věc.

Současné situaci nepomáhá ani to, že prezident Donald Trump hrál poslední dva dny golf v jednom ze svých golfových klubů ve Sterlingu ve Virginii. To nebudí důvěru u zaměstnanců jeho volební kampaně a u republikánů ve státech, v nichž potřebuje průběh voleb soudně napadnout a zvrátit ve svůj prospěch. Rudy Giuliani je ve Filadelfii a dělá povyk. A prezident Trump si klidně hraje golf. Znovuzvolení do prezidentského úřadu mu však samo do klína nespadne.

Ve zpravodajské hantýrce jsme tomuto druhu chování říkali „indikace a varování“. Předváděné chování je indikátorem (i když nikoliv zárukou) úmyslu. Že by to prezident Trump už „vzdal?“ Nemá toho už všeho třeba dost? Já fakt, nevím.

Co však vím, je, že kdyby to prezident Trump myslel vážně s napadením výsledků voleb v Georgii, Severní Karolíně, Pensylvánii, Michiganu. Wisconsinu, Nevadě a Arizoně (možná i Virginii), tak by obnovil svoji kampaň a pořádal by v těchto státech mítinky svých voličů. Nejlepší způsob, jak motivovat voliče, pracovníky sčítající hlasy a soudce, kteří rozhodují v soudních sporech projednávaných u soudů těchto států, je být pořád všem na očích. Woodymu Allenovi se připisuje výrok: „80 procent úspěchu je být přítomen ve správný čas na správném místě.“ Thomasovi Edisonovi se zase připisuje výrok: „Za devadesáti procenty úspěchu člověka v podnikání je pot.“ Byli to velmi rozdílní muži, ale oba byli stejně moudří. Pokud chce prezident Donald Trump úspěšně zpochybnit výsledek prezidentských voleb podle současného levicového scénáře, tak by si měl přeplánovat svůj volný čas.

Mezitím se hodně mluví o tom, že Trump by měl „přiznat volební porážku“. Ale to jsou fakt jenom kecy. K přiznání porážky ve volbách neexistuje žádný právní ani formálně významný, ​​relevantní ani závazný důvod. Toto je jen utkvělá dětinská potřeba médií prezidenta Trumpa ponížit. Chtějí ho dostat před kamery a přimět ho přiznat svoji porážku – na věky věků. Mainstreamová média by pak americké veřejnosti tento videoklip přehrávala v příštím desetiletí pořád dokola, aby všem vtloukla do hlavy, že se žádnému politickému outsiderovi už nikdy nepodaří stát se prezidentem USA. Už to chápete? Nikdy! V budoucnosti nebudou již Američané vědět, že se Japonci za Druhé světové války vzdali generálovi MacArthurovi, ale budou si navždy pamatovat Trumpovo přiznání volební porážky. Bude to v jejich povědomí hodně dlouho.

Nadále budeme hledat poučení vyplývající z těchto voleb a důsledky (zamýšlené i nezamýšlené) – ale v následujícím měsíci budeme především sledovat, co prezident Trump osobně udělá pro to, aby prosadil svá práva a opravné prostředky proti zneužívání voleb a nefér hře. Důsledky přesahují rámec výsledku těchto voleb – jde o to, zda budeme ochotni dále spoléhat na americký volební systém bez toho, že by byl radikálně přepracován dle standardů 21. století za účelem získání jistoty o věrohodnosti výsledků.

Prezident Trump se nyní MUSÍ vzchopit a BOJOVAT.

Chris Farrell je bývalý operativní důstojník kontrarozvědky. Posledních 20 let působí jako ředitel pro vyšetřování a výzkum konzervativní neziskové organizace Judicial Watch.

https://www.gatestoneinstitute.org/16740/the-election-is-not-over

Článek Chrisse Farrella "The Election is Not Over", který vyšel 9. listopadu 2020, přeložený mnou a paní Helenou Kolínskou.

Autor: Libor Popovský

Zdroj: https://popovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=760677

Facebook komentáře