Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Američanům se něco stalo a mohou za to zbraně

Paul Craig Roberts

Moje generace vyrostla se zbraněmi. Nikdy jsme nikoho nezastřelili, ani farmářovu krávu či mulu. Soustředili jsme se na hady, abychom udrželi potoky bez hadů kvůli bezpečnému koupání, a zkoušeli jsme i vrány, dokud jsme nezjistili, že jsou pro nás příliš chytré a organizované.

  • americanum-se-neco-stalo-a-mohou-za-to-zbrane

Pokud mě paměť neklame, první americkou masovou střelbou byla střelba v Hodinové věži na Texaské univerzitě v roce 1966, kterou spáchal bývalý mariňák trpící mozkovým nádorem, který ho zřejmě vyvedl z rovnováhy. Od té doby se masové střelby vyskytují stále častěji.

Místo toho, aby se zkoumalo, co se stalo s kulturou nebo s prášky, které lidé užívají a které vedou k masovým střelbám, obviňují se zbraně.

Přenesením viny z kulturního kolapsu na zbraně vzniklo podezření, že úřady vyrábějí vyšinuté jedince z experimentů CIA na kontrolu mysli za účelem zrušení druhého dodatku nebo jeho nového výkladu v tom smyslu, že zbraně mohou mít pouze milice.

Vzhledem k tomu, že střelba je okamžitě a vždy použita k útoku na druhý dodatek, nikdy ne na skutečný problém, není podezření bezdůvodné.

Dalším podezřelým aspektem reakce na masové střelby je to, že se liberálové rozčilují nad smrtí cizích lidí, pokud šlo o "násilí se zbraní", stejně jako kdyby šlo o jejich vlastní děti nebo nejlepší přátele. Přesto těm samým liberálům nevadí, že USA vyhazují do povětří svatby, pohřby a dětské fotbalové zápasy na Blízkém východě a Izrael střílí Palestince. https://israelpalestinenews.org/latest-victims-israel-slaughter-palestinians-killed

Důvěryhodnost chybí, když se soucitu dostává pouze úmrtím, která jsou dávána za vinu druhému dodatku. Je těžké nedojít k závěru, že liberálové se na masové střelby těší, protože jsou využívány k vytváření tlaku proti druhému dodatku.

"Násilí páchané střelnými zbraněmi" předpokládá, že zbraň je nezávislým aktérem. Zbraň si násilí vybírá sama. To je nesmysl. Násilí vzniká v člověku, ale mnoho zbraní je k páchání násilí používáno. Problém spočívá v osobě, nikoli ve zvolené zbrani.

Otázkou je, co se stalo s kulturou, že z ní vycházejí lidé bez morálního vědomí a sebeovládání.

Položte si otázku, kdo odstranil z našeho života morální zábrany, a poznáte viníka.

Překlad: CFP!

zdroj: www.paulcraigroberts.org

 

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře