Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

USA: Zbraně do Somálska ano, potraviny nikoli

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • somalsko-food
OSN veřejně odsoudila politiku USA vůči Somálsku s tím, že americká vláda brání tomu, aby se k Somálcům dostala humanitární pomoc včetně potravin v hodnotě milionů dolarů.

USA svůj postoj brání tvrzením, že mají „důkazy", podle nichž museli někteří dopravci převážející pomoc platit výpalné somálským ozbrojeným skupinám. Vyzvaly navíc OSN, aby se zasadila o restrikce v dodávkách pomoci státu, jehož Spojenými státy podporovaná vláda kontroluje jen několik čtvrtí kolem prezidentského paláce v hlavním městě.

Bílý dům dodal, že to technicky není jeho chyba, že brání dodávkám humanitární pomoci, a vinu svalil na skutečnost, že v zemi řádí ozbrojené skupiny. Je zvláštní, že tento argument loni Spojeným státům nezabránil, aby do Somálska nedodaly 40 tun zbraní a střeliva se slibem, že letos toto množství zdvojnásobí.

Mnoho zbraní z této dodávky bylo krátce poté k mání na tržištích v hlavním městě Mogadišu. Podle všeho tedy fakt, že se část zbraní dostala do rukou různých bojůvek, není tak hrozný jako představa, že by se tamtéž dostaly i potraviny.

 

Facebook komentáře