Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Update: Soudce Goldstone už smí na bar micva svého vnuka

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • richard-goldstone

Jihoafrické sionistické skupiny "po konzultacích" ukončily svůj tlak na Richarda Goldstonea, kterým mu chtěly zabránit v účasti na bar micva svého vnuka. Myslíme ale, že text, který CFP! publikoval při vyhlášení jejich zákazu, by měl na netu zůstat:

Často se stávají věci, při nichž se stydím, že jsem Žid. Nebo spíš, že sdílím náboženství s biryonim, chuligány.

Soudce Richard Goldstone, autor zprávy OSN o operaci Lité olovo, se připravoval na návrat domů do Jižní Afriky, aby se zúčastnil bar micva svého vnuka. Jeho spěch byl ale zbytečný. Dozvěděla se o tom totiž Jihoafrická sionistická federace (SAZF) a rozhodla se přihřát si vlastní polívčičku. Pohrozila, že její členové budou během bar micva demonstrovat před soudcovým domem. Machers Goldstoneovy komunity proto dali hlavy dohromady a pěkně v tichosti dospěli k zásadnímu rozhodnutí -- chceme-li zachovat šalom bayit, musíme dosáhnout „citlivé dohody", a to tím, že zrušíme soudci pozvání na bar micva jeho vnuka Simchy.

Richard Goldstone, potomek jihoafrických Židů, jejichž odvaha pomohla proměnit v Jižní Africe systém apartheidu ve vládu demokracie, jeden ze světově nejvýznamnějších mezinárodních právníků a odvážný bojovník za lidská práva a spravedlnost, se tak stal persona non grata ve své vlastní židovské komunitě. Chtějí se zbavit Žida, který naplnil svou komunitu hrdostí už jen tím, že k ní náleží? Co tím ti lidé myslí? Jaký judaismu kde našli? Kdo kdy řekl, že by politika měla převažovat nad náboženstvím? Zajímají se ti lidé vůbec o náboženské hodnoty? Vědí, co to znamená být Židem?
Samozřejmě, že nemají náboženství v tomto smyslu, protože jejich skutečným náboženstvím je Izrael. Je mi líto, ale tito Židé se mému náboženství vysmívají. Pokud to opravdu chtějí udělat, tak prosím, ale ať si vymyslí nějaký jiný název a přestanou se označovat za Židy. Možná by mohli být Judejci, protože beztak víc podporují židovské osadníky a své kamarády v nynější izraelské vládě.
Toto je hlas špatně skrývaných chuligánů a pokrytců, a nikoli židovských vůdců v pravém slova smyslu:

Avrom Krengel, předseda SAZF: „Chápeme, že je to bar micva mladého chlapce - na tyto otázky jsme velmi citliví." A rabín Jižní Afriky Moshe Kurtstag prohlásil: „Myslím, že [dohoda] byla docela rozumná k odvrácení všech těchto nepříjemností."

Opakuji, toto není judaismus. To je zlý, kmenový atavistismus požehnaný zřejmě nejen vrchním rabínem Jižní Afriky, ale nejspíš i (podnícený) izraelskou vládou, která proti Goldstoneovi už brojí řadu měsíců. Když budete politiku sledovat tak dlouho, jak já, zjistíte, že je v ní vždy bod, za nímž se soupeř sám udáví soustem, které si vzal. Víte, kdy takový bod nastane, víte, že pýcha předchází pád. A tito Židé udělali přesně to. Doufám, že se proti tomu zvedne vlna odporu rabínů a Židé po celém světě. Pokud tito Židé chtějí být hovada, gesundheit, ale nikoli mým jménem.


Richard Silverstein je autor, novinář a blogger, jeho články objevují v Haarecu, Jewish Forward, Los Angeles Times, Guardianu, Al Džazíře a Alternetu.

 

Převzato z eurasiareview.com

Facebook komentáře