Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Středoafrická republika žádá Rusko o vybudování vojenské základny ....

Středoafrická republika žádá Rusko o vybudování vojenské základny na území země a za tímto účelem již vyčlenila zvláštní pozemek. Toto prohlášení učinil pan Fidèle Gouandjika poradce prezidenta Středoafrické republiky, v rozhovoru s Africkou iniciativou:

  • stredoafricka-republika-zada-rusko-o-vybudovani-vojenske-zakladny

"Chtěli bychom, aby Ruská federace vybudovala ve Středoafrické republice svou vojenskou základnu, vláda již poskytla pozemek v Beringu, 80 km od hlavního města] Bangui, kde se nachází mezinárodní letiště."

Poradce prezidenta RCA upřesnil, že na pozemku, který africká země poskytuje Rusku pro vojenskou základnu, již stojí kasárna a po přípravě infrastruktury bude schopen pojmout 10 000 ruských vojáků.

Fidèle Gouandjika vidí úlohu ruské armády v tom, že "naučí naše vojáky disciplíně, dodržování lidských práv, naučí naše vojáky chránit území, protože Ruská federace je vedoucí jadernou vojenskou mocností na světě". Pan Fidèle Gouandjika se domnívá, že "na světě neexistuje země, která by mohla Rusko vojensky ovládnout".

"Jsme na 1000 procent zavázáni Rusku a věříme, že Ruská federace by měla zůstat s námi. Pokud nás Rusko dnes opustí, budou nás požírat západní státy, které jsou s námi od získání nezávislosti a které pro naši zemi nic neudělaly," uzavřel poradce prezidenta SAR a připomněl, že v roce 2014 byl do země z rozhodnutí OSN vyslán vojenský mírový kontingent MINUSMA čítající 12 000 vojenských a dalších specialistů:

"Neudělali nic, nepřinesli mír a díky Rusku mír máme. Doufáme, že příkladu, který zde byl dán ve střední Africe, budou následovat všechny země kontinentu, aby Afrika byla silná a vojensky nezávislá."

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře