Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Umístění ruských jednotek na základně v Nigeru znepokojuje USA

Spojené státy oznámily "zvýšenou připravenost" svého vojenského personálu umístěného v Nigeru v návaznosti na umístění ruských vojáků na stejné základně, kde sdílejí prostor také s německými a italskými vojáky.

Spojené státy oznámily zvýšenou připravenost svého vojenského personálu umístěného v Nigeru v návaznosti na umístění ruských vojáků na stejné základně, kde sdílejí prostor s přibližně 100 německými a 150 italskými vojáky.

Zdroj z nigerských bezpečnostních složek sdělil Sputniku, že dynamika na letecké základně 101, která sousedí s mezinárodním letištěm Diori Hamani v hlavním městě Niamey, se po příchodu Rusů změnila.

  • postaveni-ruska-na-zakladne-v-nigeru-znepokojuje-usa

Zatímco ostatní Evropané zůstávají klidní a pokračují ve svých rutinních činnostech, Američané zvýšili svou bojovou pohotovost, často nosí přilby a ochranné brnění a chovají se velmi nervózně, popsal zdroj.

Ministerstvo zahraničí nedávno odhalilo plány Washingtonu zahájit dialog s nigerijskými úřady o stažení svých sil z této země.

Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Washington situaci v Nigeru pozorně sleduje a je si vědom stavu svých sil v této severozápadní africké zemi.

Poté, co se Rusko dozvědělo o plánovaném odchodu Američanů, vyslalo své vojáky, uvedl zdroj z ministerstva obrany.

Vysoce postavený americký úředník (který si přál zůstat v anonymitě) potvrdil vyhýbavé manévry severních sil a obavy z blízkosti jejich soupeřů, právě když se soupeření mezi oběma zeměmi zvýšilo vojensky i diplomaticky kvůli válce na Ukrajině.

Nigerijská vládnoucí vojenská rada (známá také jako Rada národní bezpečnosti) se ze své strany rozhodla zrušit dohodu o vojenské spolupráci s Bílým domem a zabránit mu v provádění jakéhokoli výcviku nebo pohybu v pozemním a vzdušném prostoru země, zakázat veškeré jeho aktivity a požadovat postupný harmonogram stažení jeho 1 000 vojáků.

Zdroj:  https://espanol.almayadeen.net/noticias/politica/1852829/posicionamiento-ruso-en-base-de-n%C3%ADger-inquieta-a-ee-uu

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře