Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Občané Nigeru žádají ukončení vojenské přítomnosti USA

Obyvatelé vyšli v neděli brzy ráno ven a skandovali hesla proti americké přítomnosti, například "Tady je Agadez, ne Washington" a "Americká armáda musí odejít".

Demonstranti zvedali hesla proti přítomnosti USA v zemi.

Desítky lidí demonstrují ve městě Agadez na severu Nigeru a požadují odchod amerických sil, které jsou od roku 2013 umístěny na základně 201.

  • obcane-nigeru-zadaji-ukonceni-vojenske-pritomnosti-usa

Zpravodajský web Agadez Info informoval, že obyvatelé vyšli od nedělních časných ran ních hodin a skandovali hesla proti přítomnosti USA, například "Tady je Agadez, ne Washington" a "Americká armáda musí odejít".

V Nigeru se v současné době nachází 1 000 amerických vojáků s velkou základnou bezpilotních letounů v Agadezu, zatímco v Niamey neustále demonstrují tisíce lidí, kteří požadují jejich okamžitý odchod.

Před dvěma dny Washington souhlasil se stažením svých jednotek a v nejbližších dnech plánuje vyslat do africké země americkou delegaci, aby se dohodla na podrobnostech stažení.

USA po převratu, který 26. července svrhl prezidenta Mohameda Bazouma, pozastavily většinu spolupráce s Nigerem, včetně vojenské .

Africká země zase vypověděla dohodu o vojenské spolupráci se Spojenými státy z roku 2012 s tím, že ji Washington jednostranně vynutil.

Nigerijský vládní zdroj potvrdil agentuře Sputnik , že americké síly již nemají právo provádět na území Nigeru jakýkoli výcvik nebo pohyb.

Současná nigerská vojenská vláda se rozhodla posílit obrannou spolupráci s Ruskem.

Zdroj: https://espanol.almayadeen.net/noticias/politica/1847814/ciudadanos-exigen-en-n%C3%ADger-fin-de-la-presencia-militar-de-ee

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře