Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Libyjci jedou do Británie nakupovat zbraně

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • britanieletadlo
V době, kdy média čím dál víc spekulují o tom, že za propuštěním údajného atentátníka z Lockerbie stály snahy britské vlády o zbrojní a ropné obchody s Libyí, přijíždí do Londýna libyjská delegace - na zbrojní veletrh. Defence Equipment and Systems International Conference, největší zbrojní veletrh na světě, začíná v úterý.

Úřady ani libyjské velvyslanectví odmítají o delegaci uvést jakékoli podrobnosti, nicméně kritici soudí, že to bude největší libyjská zbrojařská delegace, jaká kdy do Británie přijela.

Zbrojní obchody mezi oběma zeměmi v posledních letech prudce vzrostly. Zatímco loni britská vláda schválila prodej zbraní za celkem 12 milionů liber, je za letošní první tři měsíce to už byla v hodnotě devíti milionů, konstatuje deník The Guardian. Zástupci britské vlády se navíc v říjnu chystají do libyjského Tripolisu na vojenský letecký veletrh, přičemž odtajněné dokumenty konstatují, že britští zbrojaři mají „vládní podporu z nejvyšších míst", aby obchod se zbraněmi s Libyí posílili.

Britský ministr obchodu Lord Mandelson v této souvislosti nedávno prohlásil, že je potřeba se soustředit na trhy, na nichž „existuje příležitost" a potvrdil vládní podporu obchodníkům.

Facebook komentáře