Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kagame obvinil západ z pokrytectví, přitom ale i on sám s Američany je zodpovědný za smrt milionů lidí ve Rwandě a v Kongu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • Rwanda_Kagame
Rwandský prezident Paul Kagame obvinil západní vlády z pokrytectví, když kážou spravedlnost nejméně rozvinutým zemím, zatímco ukrývají a financují osoby obviněné ze spáchání genocidy ve Rwandě, uvedl All Africa.com. 

Během ceremoniálu k 18. výročí genocidy, která byla mířená proti Tutsiům a umírněným Hutuům, Kagame kritizoval tzv. "svobodné národy" za dvojí metr.

V roce 1994 bylo zabito přes 800 tisíc lidí hutujskými milicemi. Co ale Kagame neřekl, je, že za genocidu je zodpovědný i on sám.

Genocida začala, když bylo 6. dubna 1994 na letišti v Kigali sestřeleno letadlo s rwandským prezidentem Juvenalem Habyrimanem, který patřil k Hutům. Francouzský soudce z tohoto činu obvinil současného prezidenta Rwandy Paula Kagameho – který vedl skupinu Tutsi rebelů – a jeho nejbližší kolegy.

Ještě předtím ale byl Kagame šéfem vojenské rozvědky v Ugandě, kde mu diktátor Museveni vytvořil výcvikové tábory a dával americké zbraně. Sám Kagame byl vycvičen ve vojenské základně Fort Leavenworth v Kansasu.

A poté, co jeho skupina sestřelila letadlo s prezidentem Habyrimanem, začalo masivní zabíjení Tutsiů a umírněných Hutuů, které si během sto dnů vyžádalo 800 tisíc životů.

Ve Rwandě ale zabíjení nezůstalo. Přesunulo se do sousední dřívější Zaire (Demokratické republiky Kongo).

V lednu 2010 zpráva OSN zdokumentovala rwandské zločiny v Zaire způsobem, že by se daly považovat za genocidu.

545 stránková zpráva popisuje zločiny spáchané rwandskou armádou a jejími spojenci mezi březnem 1993 a červnem 2003 a posiluje obvinění, že Kagameho jednotky byly také agresory a masovými vrahy během rwandského zabíjení v roce 1994. Když Kagameho Tutsijští rebelové – dříve sídlící v sousední Ugandě – získali kontrolu nad Rwandou po 100 dnech bojů a etnického čištění, tak pronásledovali více jak milion Hutujských uprchlíků do sousedního Konga. Tam chytili a zabili tisíce mužů, žen a dětí a v 600 zdokumentovaných incidentech šlo o válečné zločiny a zločiny proti lidskosti. Autoři zprávy věří, že se Tutsiové účastnili genocidy – záměrného likvidování lidí – když Kagameho muži nerozlišovali mezi rwandskými Hutujskými uprchlíky a obyvateli Konga; zabili je všechny. Ke Kagameho rwandské povstalecké armádě a k masovému vraždění se připojili Tutsiové z Konga a Burundi – což potvrzuje rasový nebo etnický původ masakru.

Tutsijská rwandská armáda zůstala ve východním Kongu, aby kradla minerály v regionu, zaměstnávala otroky a kořist prodávala nadnárodním korporacím. K nim se připojili příslušníci ugandské armády, kteří na území Konga působili také jako vojáci/podnikatelé. Rwanďané a Uganďané zůstali v regionu jako uniformovaní afričtí gangsteři, spolupracující s euro-americkými korporacemi a mají na svědomí smrt šesti milionu obyvatel.

Masakr takového měřítka nemohl nastat bez tichého souhlasu USA, které Kagameho hýčkaly. Poté, co ho USA vycvičily, financovaly ho skrze ugandského prezidenta Yoweri Museveniho. Když Kagameho rebelové vtrhli do Rwandy, někteří byli oblečení v uniformách ugandské armády. Američané rovněž odmítli stížnosti demokraticky zvoleného Hutujského prezidenta. Když bylo sestřeleno letadlo s Hutujským prezidentem a jeho burundským protějškem – téměř jistě Kagameho muži – začalo masivní zabíjení. Po vypuknutí masového zabíjení USA nařídily „modrým přilbám" OSN, aby ze země stáhly – z čehož vytěžily Kagameho dobře vycvičené jednotky, které rychle dobyly celou Rwandu. Když zpráva OSN ukázala, že Kagameho muži zabili ve Rwandě za jeden měsíc 10 tisíc Hutuů, a když opozice zkolabovala nebo utekla, tak Spojené státy pozastavily vyšetřování. Pak Kagameho muži vtrhli do Konga a ještě větší genocida mohla začít.

Celý článek na: wertyzreport.com

-------------------------------------------------------------

CFP!: Rwanda je klasickým příkladem tragických dopadů evropské kolonizace a následné dekolonizace doprovázené implantováním pro tento region nevhodné demokracie západního liberálního typu. Ve Rwandě dříve Tutsijském království po staletí existovala monarchie, ve které vládli menšinoví Tutsiové. Většinoví Hutuové byli k Tutsiům v podřízeném (poddanském) vztahu. Tento vztah byl tolerován i evropskými kolonizátory. Po odchodu evropských kolonizátorů (Belgičanů) v roce 1961 byla vyhlášena republika a v politickém boji dvou na etnickém základě založených politických stran začala v nasledných volbách vítězit strana většinových Hutuů, s čímž se však menšinoví Tutsiové nikdy nesmířili. Tutsiové začali proti „demokraticky" zvoleným vládám Hutuů gerilovou válku, která vedla v podstatě k permanentní občanské válce mezi Hutuy a Tutsiy. Ta vyvrcholila zabitím hutujského prezidenta, na což Hutuové reagovali genocidou Tutsiů...

Facebook komentáře