Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jižní Afrika se připojuje ke koalici států nepřátelských k USA.

Podle amerického listu The Wall Street Journal si Washington váží svého vztahu s Pretorií, i přes její kritický postoj k zločinné válce Izraele v Gaze.

Jihoafrická republika v lednu spolupracovala s hnutím Hamas a poté obvinila „Izrael“ před Mezinárodním trestním soudem za jeho zločiny proti lidskosti, uvedl americký list The Wall Street Journal.

  • jizni-afrika-se-pripojuje-ke-koalici-statu-orientovanych-proti-spojenym-statum

Jižní Afrika se připojuje ke koalici států, zaměřených proti Spojeným státům

Tento incident a další vývoj vedly US Kongres k přehodnocení vztahu Spojených států s „našimi nepřáteli“ v Pretorii.

Noviny poukázaly na to, že zákon o přezkumu bilaterálních vztahů mezi oběma zeměmi , schválený minulý čtvrtek zahraničním výborem Sněmovny reprezentantů většinou 36 hlasů pro a 13 proti, má podporu obou stran.

Návrh zákona uvádí, že Jižní Afrika má „historii spojenectví“ s tím, co nazývají „zlomyslnými aktéry“, mezi které patří Hamás, stejně jako Rusko a Čína.

Podobně noviny uvedly, že dokument byl schválen, zatímco jihoafrický ministr zahraničí Naledi Pandor byl ve Washingtonu s „progresivním projevem“.

Mezi jeho hodnoceními, v přednášce na Howardově univerzitě, Pandor naléhal na mocné, aby „řekli pravdu“.

Kancléř, který je vůdčí postavou jihoafrické zahraniční politiky, která se staví proti „Izraeli“, varoval občany sloužící v izraelské armádě před jistým zatčením, když se vrátí do své země (JAR).

Ve sněmovním návrhu zákona se uvádí, že vládnoucí Africký národní kongres (ANC) hostil loni v prosinci v Pretorii tři členy Hamasu.

Jižní Afrika navíc posiluje své vztahy s protivníky Spojených států. V únoru 2023 země hostila trojstranná námořní cvičení s Ruskem a Čínou.

Vzhledem k těmto vznikajícím aliancím američtí zákonodárci přezkoumávají výhody, které Jihoafrická republika získává na základě zákona o africkém růstu a příležitostech.

To zahrnuje více než tři miliardy dolarů bezcelního vývozu do Spojených států.

Text dále stanoví, že Joe Biden musí určit, zda se Jižní Afrika zapojila do činností, které podkopávají národní bezpečnost USA nebo zájmy zahraniční politiky.

Noviny dospěly k závěru, že americký národ „potřebuje přátele po celém světě“, ale Jižní Afrika už nějakou dobu směřuje k opačné straně.

Snahy přivést „Izrael“ k Mezinárodnímu soudu podle deníku představovaly akt nepřátelský vůči spojenci Bílého domu.

Překlad CFP!

Zdroj:  https://espanol.almayadeen.net/noticias/politica/1836202/sud%C3%A1frica-se-une-al-eje-contrario-a-estados-unidos

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře