Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Špatná zpráva pro Izrael: V parlamentních volbách v JAR zvítězil opět Africký národní kongres (ANC)

Africký národní kongres se opět definoval jako hlavní politická síla země, po něm následovala konzervativní Demokratická aliance.

Africký národní kongres (ANC) byl opět potvrzen do pozice hlavní politické strany země po sečtení 100 procent odevzdaných hlasů ve všeobecných volbách v Jižní Africe, které se konaly 29. května.

Podle Nezávislé volební komise (IEC) ANC zvítězil se 40,3 procenty, což je číslo, které je nyní nezvratné.

  • jizni-afrika-ratifikovala-svou-hlavni-politickou-silu

Tím, že však nedosáhne definitivních 50 procent, bude muset tato politická síla vytvořit koalici, aby dosáhla parlamentní většiny.

Podle místních analytiků je nejpravděpodobnější, že ANC osloví co nejmenší počet stran, aby sestavily vládu, protože mnohočlenná koalice by rozhodování v Národním shromáždění činila neefektivním a velmi složitým.

Pod vítěznou organizací konzervativní Demokratická aliance (DA) získala 21,7 hlasovacích lístků na celostátní úrovni, vede pouze v jižní provincii Western Cape, ale spojení mezi oběma politickými skupinami je podle analytiků vysoce nepravděpodobné.

Dalším z nejpozoruhodnějších výsledků je umístění nové strany uMkhonto we Sizwe (MK) jako třetí síly v Jižní Africe se 14,7 procenty odevzdaných hlasů na národní úrovni.

Ve skutečnosti se v jihovýchodní provincii KwaZulu-Natal ukázal jako největší se 46 procenty odevzdaných hlasů.

The Economic Freedom Fighters (EFF), česky "Bojovníci za ekonomickou svobodu" klesli o jedno místo a byli za MK, přičemž nasbírali pouze 9,5 procenta.

Ve svých národních volbách Jihoafričané nevolí budoucího prezidenta , ale jejich přímým a tajným hlasovacím právem je voleno stranické složení Národního shromáždění.

Tito nově zvolení zákonodárci zvolí novou hlavu státu do 30 dnů po volbách.

V prosinci 2023 podala Jižní Afrika pod vedením ANC žalobu na „Izrael“ u Mezinárodního soudního dvora a obvinila tento subjekt ze spáchání genocidy a zločinů proti lidskosti v palestinském pásmu Gazy.

Zdroj: https://espanol.almayadeen.net/noticias/politica/1865488/sud%C3%A1frica-ratific%C3%B3-su-principal-fuerza-pol%C3%ADtica

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře