Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Lavrov navštívil Čad, Guineu a Kongo

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se ve středu v hlavním městě Čadu N'djamena sešel s prezidentem Čadu, kde pokračuje ve své africké cestě, která ho zavedla do Guineje a Konga.

Ruský náměstek ministra obrany Junus-bek Jevkurov byl také v Africe, navštívil Libyi a Niger. Občanská společnost a analytici považují tyto návštěvy za pokus Ruska usadit své jednotky v oblasti Sahelu poté, co se vojenští vůdci chopili moci, což vyvolalo ideologické rozdíly ohledně přítomnosti amerických a francouzských jednotek v Mali, Burkině Faso, Guineji, Nigeru a Čadu.

  • cad-staty-sahelu-prijimaji-ruske-ministry-zahranici-a-obrany

Několik stovek lidí se ve středu shromáždilo na mezinárodním letišti N'djamena, aby přivítali ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova. Čadská vláda tvrdí, že mobilizovala civilisty, aby Lavrova přijali, protože je prvním vysokým zahraničním představitelem, který ho navštívil po inauguraci Mahamata Idrisse Debyho prezidentem Čadu a vytvoření nové vlády, která by ukončila tříletou transformaci ve středoafrickém státě.

Mezi těmi, kdo čekají na ruského velvyslance, je i osmatřicetiletá obchodnice Džeida.

Džeida uvedla, že očekává, že Rusko, jeden z předních producentů a vývozců pšenice, přenese technologie a know-how do Čadu, kde mají civilisté dostatek půdy k produkci pšenice, rýže, kukuřice a hovězího masa, ale nemají dostatek jídla.

Očekává, že Rusko pomůže Čadu s rozvojem životaschopné elektrické sítě, která může zajistit elektrickou energii pro 90 procent obyvatel Čadu.

V prohlášení vydaném ve středu čadská vláda uvedla, že Lavrov bude diskutovat o účinných metodách boje proti terorismu a o posílení vojenských, diplomatických, ekonomických a obchodních vazeb mezi Čadem a Ruskem.

Lavrov bude také diskutovat o bezpečnostní situaci v zemích Sahelu a o válce v Súdánu, která vyhnala téměř milion lidí přes hranice Súdánu do Čadu a Libye.

Čad tvrdí, že Rusko ho podpoří při řešení humanitární krize způsobené válkou proti teroristům z Boko Haram, která podle OSN zabila více než 36 000 lidí a vyhnala z domovů 3 miliony lidí.

Čad bojuje proti Boko Haram spolu s vojáky ze sousedního Kamerunu, Čadu a Nigeru.

Zdroj: https://www.bignewsnetwork.com/news/274396758/chad-sahel-states-receive-russias-foreign-and-defense-ministers

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře