Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zdravotní přínosy konopných semínek, o kterých se nemluví

Konopí má četné průmyslové využití, ale je také superpotravinou, která nabízí řadu zdravotních benefitů. Moc se o nich ale zatím nemluví...alespoň ne v masových médiích.

  • zdravotni-prinosy-konopnych-seminek-o-kterych-se-nemluvi

Konopí má vyvážený a pro tělo ideální poměr omega-6 a omega-3 mastných kyselin, bílkovin, vitamínu A, E a D, a mnoho vitamínů skupiny B. Je bohaté na sodík, vápník, vlákniny a železo. Proto jsou konopná semínka ideální pro lidskou výživu a podporu zdraví. O skvělých vlastnostech konopí se bohužel ale v mainstreamových médiích zatím moc nemluví a důvod je jasný. Došlo by tak k poklesu prodeje různých uměle vyráběných potravinových doplňků stravy a léčiv, což velké firmy nedopustí.

Podívejme se, čím konopné semínko předčí chemicky vyráběné doplňky stravy a další farmaceutické preparáty. Zdravotní výhody konopných semen:

Zdravé srdce a snížení krevního tlaku

Konopná semena obsahují esenciální mastné kyseliny, které mohou snížit hladinu cholesterolu v krvi. Tak udržují srdce zdravé a také zabraňují ucpávání cév, které může v konečném důsledku vést k infarktu a mrtvici.

Zdravá mysl

Mozek ke správnému fungování potřebuje mnoho mastných kyselin, které se nacházejí v konopí. Z tohoto důvodu může být pravidelná konzumace konopí prevencí nemocí jako je Parkinsonova a Alzheimerova choroba, a může také zlepšit paměť. Konopná semena mohou také zmírnit příznaky úzkosti a deprese a zlepšit náladu.

Zdravá pleť

Konopný olej obsažený v konopných semínkách proniká do vnitřní vrstvy pokožky a podporuje intenzivní růst buněk, pokožka je tak hladší a zářivější. Konopí také pomáhá při léčbě kožních onemocnění, jako je lupénka, akné či ekzém.

Hubnutí

Konopí pomáhá při dietách, protože přirozeně potlačuje chuť k jídlu a vyvolává dlouhodobý pocit nasycení. Stačí k jídlu přidat 4 polévkové lžíce semínek. Konopí vám navíc dodá energii pro jakýkoliv druh sportu.

Správné trávení

Konopí obsahuje vysoké množství rozpustné vlákniny, která udržuje váš trávicí trakt zdravý a čistý. Snadno tak odstraňuje problémy jako nadýmání či zácpa.

Prevence rakoviny

Konopí obsahuje mnoho rostlinných sterolů a antioxidantů, které mohou pomoci snížit riziko vzniku rakoviny tlustého střeva, prsů a prostaty.

Prevence cukrovky

Konopná semínka umí regulovat hladinu cukru v krvi. Je to především díky zdravým tukům, které pomáhají rychle absorbovat glukózu z krevního řečiště a přeměnit ji v energii. Tak se sníží vaše chuť na sladké a zvýší energie.

Konopná semínka můžete nasypat do salátů, müsli, těstovin, rozmixovat do shaků, přidat místo ořechů do buchet.

Podporovat tradiční přírodní medicínu je správných krokem k obnově lidsky, a ne ekonomicky fungujícího světa.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Guest 2015-01-07 13:24
Tento komentář byl smazán správcem

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře