Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

ON rozhodne!!!

Nikdy jsem nebyl členem nebo sympatizantem nějaké církve, k náboženství jsem měl odjakživa velmi negativní vztah - považoval jsem ho za vrcholný stupeň zneužití a z něj pramenícího zla, které dnes vidíme na každém kroku kolem sebe. Nicméně osobní vztah a zkušenost s Bohem jsem vždy měl, byl to takový vztah, který se vymyká těm našim stereotypům - něco za něco.

  • on-rozhodne
  • on-rozhodne
  • on-rozhodne

Když mi bylo zle, pomohl, nic za to nechtěl, když mi pak bylo lépe a zapomněl jsem, nic mi nevyčítal, jen čekal až přijde vhodný čas a my spolu zase otevřeme náš vnitřní hovor. V takových časech jsem pak JEHO přítomnost viděl všude kolem sebe - touhy a představy dříve zcela nerealizovatelné, se náhle uskutečňovaly, nápověda, a mnohdy velmi humorná, přicházela ze všech stran - byl jsem díky NĚMU vědoucí a to zcela obyčejným, každodenním způsobem.

Nikdy jsem se k Němu nemodlil nějakou naučenou modlitbou, občas jsem před spaním řekl sám za sebe pár vět o sobě, o světě, ve kterém žiji, proč jsem nešťastný, co bych chtěl změnit a požádal, jestli by se s tím nedalo něco udělat. Kdy to slyšel a kdy ne, nevím, asi vždy záleželo na tom, do jaké míry jsem do toho vložil své srdce, protože bez té srdeční energie to ve vzdáleném Vesmíru slyšet není...

Někdy jsem padal do své vnitřní prázdnoty a tmy a povídat jsme si zcela přestali, nicméně, když jsme se pak znovu sešli, myslím, že to byla ta nejlepší období v mém životě, jakoby stál hned za rohem a společně jsme se bavili tím, co všechno se dá s tímhle životem provádět. Ale proč o tom právě teď píši, když žádné originální sdělení toto moje krátké ohlédnutí neobsahuje? Již delší dobu pozoruji a zároveň intuitivně cítím, jakoby se v prazákladech našeho pozemského světa cosi zásadního pohnulo a jakoby to přímo souviselo i s tím, jak se naše tradiční pozemská náboženství odhalují jako pravý opak toho, za co se před námi vydávala, za KOHO se prolhaně vydávala. Co všechno nám zakryla, co vše překroutila, co vše zkreslila, jak nás skrze tuto svou lež po generace zotročovala. Ve vzduchu je znovu cítit svěží, svobodný vítr...

Bůh není tyran, ani uzurpátor, je to přítel, a to velmi hluboký přítel, který si neklade žádných podmínek. Nikomu nevyhrožuje, nic nevyčítá, nicméně vždy stojí za rohem a kde je dobrá vůle, je připraven ji podpořit. Nejprve jsem tuto změnu postřehl v nové ruské ústavě, která byla schválena nedávno, na základě iniciativy Vladimíra Putina. No a v té ústavě je mimo jiné nepřímo uvedeno, že vrcholnou autoritou v ruské zemi je Bůh.

Pochopitelně může to znít jako nic neříkající obecná fráze, bez jakékoliv odpovědnosti a bez jakéhokoliv dopadu. Nicméně, jak dlouhodobě sleduji Vladimíra Putina, on žádné slovo nevypustí jen tak nazdařbůh. Velmi dobře ví, o čem hovoří a za čím jde. A tak si myslím, že tato nenápadná věta, kterou do ruské ústavy prosadil, bude mít mnohem větší dopad, než si dnes umíme představit, pokud bude pochopena a přijata s veškerou váhou, která za ní stojí!

Nebavíme se tu totiž o nějakém diktátorovi, ale o vědoucí bytosti, která pro naše životy připravuje cesty a stanovuje pravidla a podmínky, abychom se mohli dále rozvíjet. A totéž, kupodivu, je teď najednou slyšet i z druhé strany naší Země, tedy z USA. Sledoval jsem několik videí vystoupení amerického prezidenta (věřím, že i toho příštího) Donalda Trumpa. Nezvykle, velmi často se i on odvolává k bohu, prstem ukazuje k nebi a říká: ON rozhodne.

Není to nic patetického, kdo sleduje Trumpa, tak ví, že se chová bezprostředně, podle svých emocí, není to hra nebo zneužití. Když jste na samém dně a bojujete nejen o své přežití, ale i o přežití svého národa, čas na to hrát divadelní show a předstírat vám již nezbývá. A totéž i Trumpův tým, i tam je slovo Bůh, bez vazby k nějaké církvi, ale jako osobní sdělení, velmi často slyšet. Třeba jeho generál Flynn, který si prošel osobním likvidačním procesem ze strany Deep State, a nešlo jen o výhrůžky likvidace jeho osobně, ale i jeho rodiny.

A ustál to a jde dál. Když Generál Flynn hovoří o Bohu a o tom, jak mu Bůh pomohl to vše ustát, může to českému ateistickému uchu znít jako patos, já z toho ale cítím hlubokou životní zkušenost, a ten, kdo ji poznal, se již zlomit nenechá. A tak, ať už jsme čistokrevní ateisté či nikoliv, všem bych nám ze srdce popřál, i když toho bylo v naší historii na tisíckráte zneužito - Bůh s námi!

Je to totiž, alespoň podle mé zkušenosti, to nejlepší možné řešení!

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře