Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

CELOSVĚTOVÁ VÝZVA SVOBODNÉHO OBČANA ČR CÍRKVÍM, PRELÁTŮM A IMÁMŮM.

Hodnocení uživatelů:  / 13
NejhoršíNejlepší 

Už dlouhou dobu se mi honila hlavou myšlenka. V podstatě od doby, co začala devastující válka s IS v Sýrii a já viděl uřezávání hlav v přímém přenosu. Stále se mi vracela. Stále dokola mne otravovala. Po útocích ve Francii byla ještě neodbytnější. A včera, po tom co se stalo v Bruselu, jsem ji už nemohl zapudit.

Včerejšek byla poslední kapka. Další zlotřilý čin vykradených mozků. Bez citu a kouska lidskosti v mysli. Včera řádila zvířata. Ne lidi, co by se jen náznakem mohli označovat za druh Homo Sapiens Sapiensis. Člověka moderního typu. Moudrého, rozumného, klidného ve svém konání i rozhodování.

Včera jsem cítil neuvěřitelnou bezmoc. Že s tím, co je, nemohu nic dělat. Emoce se mnou cloumaly. Slzy jsem měl na krajíčku. Hledal jsem cestu, jak mohu pomoci. Jak z tohoto bludného kruhu ven. Myslel jsem si, že na to vše jsem sám, abych nakonec zjisti, jak hodně se mýlím.

Svůj omyl jsem si uvědomil v okamžiku, kdy u mne opadly emoce. Konečně jsem přestal odpuzovat myšlenku, co kolem mne už tak dlouho kroužila a čekala, až si ji všimnu a vdechnu ji Život.

  • celosvetova-vyzva-svobodneho-obcana-cr-cirkvim-prelatum-a-imamum

Protože, když politici jen povídají a mlži a vedou nás do horoucích pekel, mohu já, svobodný občan této svobodné republiky, zveřejnit výzvu, kterou Vám všem nyní předkládám. Protože my všichni jsme svobodní, žijeme-li v DUCHU pravdy a Boha, který tuto Pravdu, bez jakéhokoliv násilí, v klidu a míru představuje.

Nikdo nám nemůže vládnout. Nikdy lámat a zlomit. A to ani v případě, že použije ty nejsprostší akce nemající nic společného přežitím a Životem, který nám byl jen propůjčen. Abychom se o něj starali a na rukou jej nosili. Je to dar s velkým D. Dar, který si musíme hájit.

Ne silou a zbraní. To už tu bylo a nikam nevedlo. To by bylo jen další páchání zla a jeho podpora. Ale myšlenkou. Silnou a společnou. Nedělitelnou a účinnou ve své dokonalosti Boha. DOBRA, které je v nás všech. Bez rozdílu pohlaví, věku, barvy pleti a vyznání.

Prostě, V NÁS VŠECH. BEZ VÝJIMKY.

Proto, jako občas české republiky, obyčejný člověk, nemající nic společného s církvemi. Mající svého Boha ve svém srdci, kterého mu nikdo nemá šanci ukrást. Boha, co je mírumilovný. Nikomu nenadržuje. Nikoho nekárá, i když chybujeme a pochybuje. Bůh, co prostě jen JE. Bůh, co je nad všemi bohy a vždy byl. Ještě dříve, že jsme byli my a námi vymyšlení bohové. Bohové, co se dnes snaží, prostřednictvím šílenců, řídit tento svět a hlasitě křičí:

„ZABÍJEJ! ZNÁSILŇUJ! UBLIŽUJ! RABUJ! DEVASTUJ! NIČ! VŠE JE TI DOVOLENO!

ALE JEN TEHDY, KDYŽ MNE BUDEŠ POSLOCHAT!

KDYŽ NE, NAJDU SI NĚKOHO JINÉHO, KDO MNE BUDE ZASTUPOVAT A TY, CO JSI MNE OPUSTIL, SE ZLOU SE POTÁŽEŠ!“

Bohové, co používají lidi jako nástroj své moci. Nástroj na ovládání, znásilňování a likvidaci někoho jiného, jen ne sebe. Bohy, co klidně nechají roztrhat nevinná těla jen proto, aby se ukázala jejich zvrhlá a neuvěřitelně krutá moc.

Starý zákon ukazuje jednoho nenávistného boha, se kterým Židi ničili své okolí. Korán nám dnes, prostřednictví IS, ukazuje boha stejného. Krvežíznivého, jako byl ten, který provázel Židy při jejich cestě pouští do země zaslíbené. Z boha Židů pak křesťané vytvořili boha dalšího. Dalšího krvežíznivce dychtícího po krvi. Prahnoucího po ní v pogromech směřujících na Židy a posléze i Araby.

Židovský bůh i ten křesťanský se uklidnili. Ukojili svoji touho po krvi. Lidé pochopili, co představovali a způsobili. Krutosti a neuvěřitelná utrpení. Tím jsme si za ty věky prošli. To ne Bůh, ale sadisti. Lidé na hrotu církevní moci jsou ti, co prosazují zvrhlé osobní bohy. Aby si tak upevnili svoji neomezenou moc a vliv. Tvrdou pěstí. Mečem, ohněm. Proléváním nevinné krve.

Pro mne a věřím, že pro mnoho jiných, normálně uvažujících lidí, jsou to bohové, kteří nemohou mít místo v našich srdcích. Nemají a nesmí mít právo na to, aby nám ukazovali cestu.

Proto vyzývám všechny muslimy, všechny představitele katolické církve i církví jiných, aby se společně – ekumenicky - veřejně a otevřeně vyjádřili k dění, co je kolem nás.

Vyzývám Vás k tomu, abyste zavrhly své zvrhlé bohy. Abyste se stali opět lidmi. Lidmi, co chtějí mír. Co chtějí žit ruku v ruce a v jednotě se všemi, co jsou kolem Vás. A to i s tím, koho ze srdce nenávidíte právě pro jeho víru a vyznání.

Ano, dlouho jsem s toto výzvou otálel. Dnes nemám jiného východiska, než Vás vyzvat. Vás preláty a imámy, abyste se veřejně projevili. Ukažte, na čí straně jste. Zda na straně zvrhlosti, chamtivosti, destrukce a zla anebo na straně dobra, o kterém si já, obyčejný člověk, stále ještě myslím, že existuje. A když už ne ve Vašich srdcích, tak v mém ano.

Prosím Vás jako jednotlivce, ale ji jako organizace:

„Komunikujte. A hlavně veřejně odsuzujte a pranýřujte projevy zvrhlých bohů. Bohů, co nás likvidují a ničí.

Jste vyvolenými zástupci „Pravého“ Boha na Zemi. To vy můžete vše zastavit. To vy máte sílu a moc, která vám byla svěřena, abyste ji uplatnili. Tak ji prosím uplatněte a jednejte!

Dělejte konečně to, pro co jste se narodili. Pro co žijete. Nečekejte, až Vám i nám všem bude zítra zvonit hrana. Udělejte konečně dobrou věc. Ukončete a hlavně, zakažte násilí.

Tak to konečně udělejte.

Na co ještě čekáte?

NA CO?

Čekáte snad na to, až se DOMA, VE FIRMÁCH, NA STADIONECH, V ULICÍCH budeme navzájem a bezhlavě vraždit? A vy a Váš bůh, KTERÝ NEMÁ SRDCE, si bude mnout ruce, jak to díky Vám a Vaší laxnosti a liknavosti dobře zařídil? Jak zlikvidoval humanitu, krásu lidství a naději na lepší zítřek pro naše děti? Jak zlikvidoval Život a místo něj nastolil strach a obecnou paniku?

To chcete? Toto opravdu chcete? To proto mlčíte?

A Pro co ještě?

Pro nadité peněženky, brak, co má nulovou hodnotu? Mlčíte, abyste obhájili boha, co tyje ze strachu, který zasévá a rozsévá?

Myslete. Ne mozkem, ale srdcem!

Zvažte Vaše možnosti. Máte je ve svých rukou a je jich neskutečně mnoho.

Dnes ještě můžete jednat. Spojit se. Ještě máte - máme - čas. Ještě můžeme zabránit deviantům stojícími za útoky v Bruselu, aby nás dále terorizovali.

Když budete vy sami stateční a ukážete, že se deviantů odmítáte bát, my, obyčejní lidé Vás podpoříme. Společnou modlitbou v kostelích a mešitách. Myšlenkou za uzdravení tohoto světa. Za svět bez násilí a válek. Za lidskost, co je v nás. Za mír a ekumenické porozumění.“

Protože.

Kdo mlčí, souhlasí.

Ukončete konečně toto mlčení a jednejte.

Jednejte srdcem a ne mozkem, který Vám velí chovat se jinak.

V. Suchý – v srdci svobodný občan ČR

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře