Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Tomáš Martínek žádá ČBA, aby její členové zmírnili pravidla splácení hypoték a jiných úvěrů vzhledem k opatřením ke koronavirové nákaze

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Praha, 11. března 2020 – Pirátský poslanec Tomáš Martínek žádá v otevřeném dopise členy České bankovní asociace ke zmírnění pravidel splácení hypoték a jiných úvěrů kvůli opatřením ke koronavirové nákaze. V dopise píše:

  • tomas-martinek-zada-cba-aby-jeji-clenove-zmirnili-pravidla-splaceni-hypotek-a-jinych-uveru-vzhledem-k-opatrenim-ke-koronavirove-nakaze

Vážený pane řediteli, vážený pane náměstku, vážení členové prezidia, vážení členové,

píši Vám v době, kdy naše země přijímá opatření proti šíření koronavirové nákazy. Některá opatření mohou mít negativní dopad na finance domácností či malých firem, které jindy řádně plní své závazky vůči jiným institucím. Aby se nedostalo do nenadálých problémů mnoho občanů České republiky kvůli pravidelným výdajům, které nyní s omezenými příjmy nebudou moci okamžitě splatit, chci Vás požádat o přijetí takových opatření, která dočasně pomohou tuto složitou situaci překlenout.

Chtěl bych Vás tímto požádat o to, abyste klienty, kteří jinak řádně plní své povinnosti, v příštích minimálně třech měsících nepenalizovali za opožděné splátky hypoték nebo jiných úvěrů, případně rovnou vyhlásili „hypoteční volno“, aby domácnosti a malé firmy, které se potýkají s ekonomickými potížemi v souvislosti s epidemií koronaviru, nemusely své půjčky dočasně splácet. 

Obdobná opatření v rámci dluhového memoranda jsou zaváděna v Itálii bankovním sdružením ABI. Věřím, že členové České bankovní asociace rozumí aktuální situaci a přijmou po vzoru italských kolegů vhodná opatření.

Předem Vám děkuji za Váš rozumný přístup. 

S úctou

Ing. Tomáš Martínek v. r.

místopředseda Podvýboru pro bankovnictví, pojišťovnictví a finanční trhy PSP ČR

--

Jakub Dušánek

Mediální odbor Pirátské strany

Facebook komentáře