Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Tisková zpráva Velvyslanectví Ázerbájdžánské republiky

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Dne 15. 09. 2017 webový portál MF Dnes zveřejnil článek napsaný Lukášem Valáškem a Vojtěchem Srnkou, který obsahuje řadu křivých obvinění z toho, že ázerbájdžánská vláda měla údajně uplácet české politiky. Autoři tohoto článku nepředložili žádné skutečné důkazy o tom, že by ázerbájdžánská vláda převáděla jistý obnos peněz českým politikům. Tento článek vznikl na základě zvěstí, podle kterých měla ázerbájdžánská vláda mít bankovní účet v Anglii a z něj převádět peníze do České republiky. Hlavním cílem tohoto článku je zaměření se na členy Parlamentu České republiky, kteří spolupracují s Ázerbájdžánem.

  • tiskova-zprava-velvyslanectvi-azerbajdzanske-republiky

Mělo by být zdůrazněno, že už v dubnu tohoto roku Velvyslanectví Ázerbájdžánské republiky v České republice vědělo o této nadcházející černé PR kampani proti členům česko-ázerbájdžánské meziparlamentní skupiny přátelství. Velvyslanectví také varovalo některé české politiky před případnou hrozbou. Tento článek byl vymyšlen arménskými lobbisty a jeho načasování je vhodné jako kampaň před podzimními volbami. Je ostudné, že interní politické problémy jsou využívány pro znemožnění bilaterálních vztahů mezi Českou republikou a Ázerbájdžánem.

Velvyslanectví Ázerbájdžánské republiky vyzývá členy česko-ázerbájdžánské meziparlamentní skupiny přátelství, aby se postavili proti této zastrašující kampani a odsoudili novináře i média, kteří používají nepravdivá obvinění k pronásledování každého, kdo je v oficiálním styku s Ázerbájdžánem, např. členů meziparlamentní skupiny přátelství nebo oficiálních návštěv Ázerbájdžánu.

Bohužel, znepokojující témata, jako např. lidská práva, jsou využívána ke špinavým hrám především zeměmi, jako je Arménie, která několikrát lidská práva porušila a spáchala válečné zločiny na ázerbájdžánském okupovaném území včetně. Přitom Velvyslanectví Ázerbájdžánské republiky je připraveno vést diskuze o záležitostech, jako jsou lidská práva, migrace nebo etnické konflikty v celém světě včetně Evropy, České republiky, Ázerbájdžánu nebo na Jižním Kavkaze.

Je nepřijatelné, že cizí země zasahuje do českých voleb za účelem zbavení se nechtěných politiků a ovlivnit zvolení těch politiků, kteří by hájili zájmy té cizí země v České republice.

Kromě toho Velvyslanectví Ázerbájdžánské republiky v České republice žádá orgány činné v trestním řízení o důkladné vyšetření těchto pokusů o ovlivnění českých voleb a prošetření nepravdivých zpráv.

 

Embassy of the Republic of Azerbaijan
to the Czech Republic
Na Zátorce 783/17
Praha 6, 160 00
 
tel.:+420 246 032 433
fax:+420 246 032 423
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook komentáře