Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Tisková zpráva k opětovnému průjezdu americké armády United States Army Europe (USAREUR) přes Českou republiku 27.- 30.5.2016

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

Česká republika umožňuje průběh cvičení SABER STRIKE 2016 v Estonsku, jak uvádí ministr obrany pan Stropnický a to z důvodu ukázání vojenské síly případnému agresorovi.

Pokud Českou republiku tvoří občané, tak ti nic takového neumožňují, jich se na názor nikdo neptal.

Tisíce podpisů občanů pod peticí, ve které nesouhlasí s průjezdy americké armády přes území České republiky vládu a 109 poslakyň a poslanců nezajímá.

Iniciativy a hnutí v České republice upozorňují, že agresivita nejen u některých politiků se ve společnosti zvyšuje, navíc jsou k tomu užívány sofistikované metody. Vyvolat konflikt v rámci průjezdu cizích ozbrojených sil přes území České republiky může být jedna z nich.

  • tiskova-zprava-k-opetovnemu-prujezdu-americke-armady-united-states-army-europe-usareur-pres-ceskou-republiku-27-30-5-2016

 

Podle loňských zkušeností se k tomu může připravovat skupina vítačů a příznivců obdivující americkou armádu. Z historie minulé, i současné ( například Ukrajiny ) víme, že v každém státě se najde taková ( používejme soudobé označení ), vítací skupina.

V České republice vzrůstá počet obětí, které byly usmrceny střelnou zbraní. Iniciatitiva Ne základnám proto nepořádá žádné shromáždění, neorganizuje žádný odpor k průjezdu americké armády. Eliminuje tím možnost vyvolání provokace, která by vedla k ohrožení životů občanů.

V rámci průjezdu americké armády má být provedeno cvičení - nácvik střelby. Požádali jsme o informaci, zda bude v projíždějícím konvoji přepravována ostrá munice. Nebude, jak tvrdí dopis ministra obrany. Zda lze plánované cvičení ve střelbě provádět bez munice nevíme. V opačném případě je otázka, komu všemu Armáda České republiky munici poskytuje. Na základě protichůdných vyjádření ze strany ministerstva obrany a Armády České republiky považujeme za nebezpečné kontaktovat příslušníky americké armády v době jejich jízdy z důvodu, že není zveřejněno, co vlastně do Estonska konvoj veze.

Tato vláda, která průjezd odsouhlasila nevyvinula sebemenší zájem, tlak, aby její rozhodnutí bylo projednáno v Poslanecké sněmovně ČR. Sněmovna i přes výzvy iniciativ projednání usnesení vlády oddalovala. A výsledek - 109 ,,zákonodárců“ znemožnilo informovat veřejnost  ( své voliče ) o cvičeních Armády České republiky, o průjezdech cizích ozbrojených sil Českou republikou v roce 2016. Vláda zaslala podklady o cvičeních, průjezdech a přeletech sněmovně 14.12.2015. Kdy se 109 poslankyň a poslanců za peníze daňových poplatníků rozhodne tento materiál projednat?

Občan stojící uprostřed silnice nezabrání přesunu amerických obrněnců.Nemá možnost zabránit porušování Ústavy České republiky a to těmi, co složili přísahu, že ji budou ctít a dodržovat.

Nezapomeneme proto jména poslankyně a poslanců, kteří odmítli zařadit bod jednání - průjezd amarické armády ve dnech 27.5. - 30.5.2016 přes území ČR. Logicky se tak vzdali výkonu svého mandátu, neboť nejde dodatečně odsouhlasit něco, co již bylo realizováno.

ČSSD František Adámek, Marie Benešová, Jan Birke, Vlasta Bohdalová, Richard Dolejš, Vlastimil Gabrhel, Jan Hamáček, Pavel Havíř, Pavel Holík, Jan Chvojka, Igor Jakubčík,Zuzana Kailová, Petr Kořenek, Jaroslav Krákora, Jan Mládek, Jiří Petrů, Lukáš PletichaPavel Ploc, Adam Rykala, Roman Sklenák, Ladislav Šincl, Lubomír Toufar, Roman , VáňaVáclav Votava, Jaroslav Zavadil, Jiří Zemánek Václav Zemek

ANO 2011 Miloš Babiš, Margita Balaštíková, Martina Berdychová, Stanislav Berkovec, Milan Brázdil, Pavel Čihák, Ivana Dobešová, Jaroslav Faltýnek, Matěj Fichtner, Jiří HolečekBohuslav Chalupa, Miloslav Janulík, David Kasal, Martin Kolovratník, Martin Komárek, Josef Kott, Roman Kubíček, Jana Lorencová, Radka Maxová, Ladislav Okleštěk, Jana Pastuchová, Stanislav Pfléger, Ivan Pilný, Roman Procházka, Karel Rais, Miloslava Rutová, Jan Sedláček, Martin Sedlář, Bronislav Schwarz, Zdeněk Soukup, Zuzana Šánová, Pavel Šrámek, Karel Tureček, Helena Válková, Pavel Volčík, Radek Vondráček Vlastimil Vozka, Rostislav Vyzula, Jiří Zlatuška

TOP 09 -S Markéta Adamová, Jan Farský, Petr Gazdík, Václav Horáček, Jitka Chalánková Miroslav Kalousek, Rom Kostřica, Jiří Koubek, Věra Kovářová, Michal Kučera Jaroslav Lobkowicz, Nina Nováková, Herbert Pavera, Gabriela Pecková, Martin Plíšek Anna Putnová, Jiří Skalický, František Vácha, Marek Ženíšek

ODS Ivan Adamec, Marek Benda, Petr Bendl, Pavel Blažek, Petr Fiala, Jana Fischerová Radim Holeček, Simeon Karamazov, Miroslava Němcová, Martin Novotný, Zbyněk Stanjura, Vladislav Vilímec Jan Zahradník

KDU- ČSL Jan Bartošek, Pavel Bělobrádek, Ondřej Benešík, Ivan Gabal, Pavla Golasowská, Daniel Herman, Jiří Junek, Vít Kaňkovský, Jaroslav Klaška, Jiří Mihola, Josef Uhlík

Někteří politici, zákonodárci a vláda využívají media ke klamání společnosti prohlášeními o posilování, utužování soudružnosti a plnění závazků ( tedy jejich ) k NATO. Dochází k výrazné militarizaci společnosti. Je přímo, nebo nepřímo zatahována do válečných konfliktů k hájení zájmů Spojených států amerických.

Jako v  minulosti, o mír se musí postarat občané. Nesmí si ho nechat vzít. Pro obranu míru musí volit takové politiky, zákonodárce, u kterých bude obrana míru na prvním místě. Dnes se již ví, koho nevolit.

Za Iniciativu Ne základnám

Eva Novotná, mluvčí                                      

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#4 lubos.skola@seznam.cz 2016-05-27 10:05
On si ten imbecil dokaze najit, co to Saber strike je a kdo se ho ucastni. Naproti tomu jen debil utoci, aniz by si overil fakta. ;) A s tim Hitlerem mas pravdu. Rozdil je ale v tom, ze tihle vojaci se u nas vyspi a pojedou dal narozdil od jednotek SS a nasledne okupacnich vojsk Varsavske smlouvy. Ale naprosto souglasim s tim, ze jsme narod uprdencu, co se pred kazdym skloni.
#3 damirr@volny.cz 2016-05-27 08:36
Už za Hitlera se malý český uprděný "Idiot" snažil podlézat Němcům a dnes zase podlézá do řiti USA. Jen úplný primitivní blb to nepozná. Jozef Vobřízka, máš pravdu a primitivní ubožáci už jsou z toho lezení do prde*le zcela smrdutí a hnědí.
#2 Josef Vobřízka 2016-05-27 07:10
Jakýsi imbecil jménem Luboš Škola neví, že se nejedná o svičení NATO, takže nejde o žádné smlouvy.
#1 lubos.skola@seznam.cz 2016-05-27 05:01
To jako vazne? Cizi armada? Autorka byla nejspis nejakou dobu hodne mimo, kdyz nepostrehla, ze vzhledem k nasemu vstupu do NATO, coz uz je mimochodem hezkych par let zpet, se jedna o vojska spojenecka. Nejspis by i nepovoleni prujezdu znamenalo poruseni smluv. A ty "kecy" o tom, ze se nesvolava zadny protest kvuli strachu ze zastreleni??? WTF!!

Facebook komentáře