Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Reakce pirátského poslance Mikuláše Peksy na návrh Andreje Babiše k zahájení disciplinárního řízení

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Praha, 30. dubna 2018 - Jako poslanec českého parlamentu a člen Výboru pro evropské záležitosti cítím potřebu bránit nejen zneužívání českých peněz, ale rovněž i zneužívání evropských dotací. O to více, když je pro tento čin vyšetřován český premiér v demisi.

  • reakce-piratskeho-poslance-mikulase-peksy-na-navrh-andreje-babise-k-zahajeni-disciplinarniho-rizeni

Mé vyjádření, tedy konstatování faktu a o trestním stíhání inženýra Babiše za zneužití evropských peněz, za které mě pan inženýr nyní posílá k disciplinárnímu řízení, se uskutečnilo na společném zasedání delegace sněmovního Zahraničního výboru a předsednictva švédského Výboru pro evropské záležitosti.

Řeč zde byla mimo jiné i o rozpočtovém výhledu Evropské unie na následující sedmileté období a reformě evropské zemědělské politiky. Premiér, který je trestně stíhaný za dotační podvod by neměl v Bruselu dojednávat dotace ve výši stovek miliard. A co více, vlastník obrovského agropodniku by vůbec neměl dojednávat dotace v oblasti zemědělství.

Chápu, že pan premiér nechce, aby se o jeho střetu zájmů v zahraničí mluvilo. Ve fungující demokracii by ale takový premiér dávno odstoupil a morální zásady by mu vůbec nedovolily takto ponižovat politickou kulturu v zemi.

Premiér, který je stíhán za to, že si pravděpodobně financuje soukromé letovisko za zpronevěřené evropské peníze, je pro Piráty přesně tím důvodem, proč bychom s hnutím pana Babiše nemohli vstoupit do koaličních jednání.

Karolína Sadílková
PR Manager a kontakt pro média

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2018-05-01 09:11
Karolína Sadílková
PR Manager a kontakt pro média Ať už tahle sebranka táhne do prdele, to bude nejlepší.

Facebook komentáře